Դատապարտո՛ւմ ենք Փաշինյան Նիկոլի անգործությունը ու պահանջում՝ անհապաղ ստեղծել Սյունիքի ու սահմանամերձ բոլոր մարզերի անվտանգության գոտի․ Խաչիկ Ասրյան
2020 թվականի նոյեմբերի 10-ին՝ Փաշինյան Նիկոլի կապիտուլյացիոն փաստաթղթի ստորագրումից հետո, Հայաստանի ստորացումը և նվաստացումը շարունակվում է:
Այս մասին իր հայտարարությունում նշել է «Հայոց Արծիվներ. Միասնական Հայաստան» կուսակցության նախագահ Խաչիկ Ասրյանը։
Նա, մասնավորապես, հայտնում է․
«Կապիտուլյացիայի խայտառակությունից հետո՝ Արցախի և Հայաստանի Հանրապետության սահմանի տարբեր հատվածներում՝ մասնավորապես անպարտելի դրոշակ ունեցող Սյունիքում տեղի ունեցող իրադարձությունները ևս մեկ անգամ ապացուցում են, որ Փաշինյան Նիկոլի Հայաստանակործան իշխանությունն ընդունակ չէ կատարելու սահմանադրությամբ իրեն վերապահված Հայաստանի տարածքային ամբողջականության պահպանումը, Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիների կյանքի և սահմանադրությամբ ամրագրված իրավունքների և ազատությունների կենսագործումը:
Ելնելով վերոգրյալից՝ «Հայոց Արծիվներ. Միասնական Հայաստան» կուսակցությունը հայտարարում է, որ Հայաստանում սույն թվականի հունիսի 20-ին տեղի ունենալիք Ազգային Ժողովի արտահերթ ընտրությունները բացառիկ հնարավորություն են տալիս՝ Հայաստանն ազատագրելու Փաշինյան Նիկոլից ու իր անհայրենիք լակոտակրատիայից և ձևավորելու Ազգային Քրիստոնյա իշխանություն, որի համար Հայաստանի ու Արցախի տարածքային ամբողջականության պահպանումը, Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացու, Հայ մարդու կյանքի պաշտպանությունը կլինի ամենաառաջնայինը:
Դատապարտո՛ւմ ենք Փաշինյան Նիկոլի անգործությունը ու պահանջում՝ անհապաղ ստեղծել Սյունիքի ու սահմանամերձ բոլոր մարզերի անվտանգության գոտի»։

Хачик Асрян. Мы осуждаем бездействие Никола Пашиняна и требуем немедленного создания зоны безопасности в Сюнике и во всех приграничных районах
После подписания документа о капитуляции 10 ноября 2020 года, унижение Армении продолжается. Об этом говорится в заявлении лидера партии «Единая Армения: Армянские орлы» Хачика Асряна.
«После позора капитуляции события в Арцахе, в разных частях границы Республики Армения, особенно в Сюнике, имеющем непобедимый флаг, еще раз доказывают, что разруюшающее Армению правительство Никола Пашиняна, не способно сохранить вверенную ему Конституцией территориальную целостность Армении, осуществлять защиту прав и свобод граждан Республики Армения, закрепленные в Конституции.
Исходя из вышеизложенного, партия «Армянские Орлы. Единая Армения» заявляет, что внеочередные выборы в Национальное Собрание Армении 20 июня, этого года, предоставляют уникальную возможность освободить Армению от Никола Пашиняна и его лакотакратии, сформировать Национально-Христианскую власть, для которой сохранение территориальной целостности Армении и Арцаха, защита жизни гражданина Республики Армения, Армянского человека, будет первоочередной.
Мы осуждаем бездействие Никола Пашиняна и требуем немедленного создания зоны безопасности в Сюнике и во всех приграничных районах»,- говорится в заявлении.