«Հայոց Արծիվների» Վարչապետի թեկնածուն Խաչիկ Ասրյանն է
2021 թվականի մայիսի 25-ին Երևան քաղաքում՝ Արծվատուն կենտրոնական գրասենյակում, տեղի է ունեցել «Հայոց Արծիվներ. Միասնական Հայաստան» կուսակցության ղեկավար կազմի՝ Նախագահության 13-րդ ժողովը:
Կուսակցությունից հայտնում են, որ ժողովի ընթացքում քննարկվել է 2021 թվականի հունիսի 20-ին Հայաստանում տեղի ունենալիք Ազգային Ժողովի արտահերթ ընտրություններին մասնակցելու, Կուսակցության համամասնական ցուցակը հաստատելու և առաջադրելու հարցը: «Հայոց Արծիվներ. Միասնական Հայաստան» կուսակցության Նախագահությունը միաձայն հաստատել է կուսակցության համամասնական ցուցակը, որը գլխավորում է կուսակցության Առաջնորդ Խաչիկ Ասրյանը:
Կուսակցության Նախագահության նիստում որոշում է կայացվել, համաձայն որի՝ Խաչիկ Ասրյանը լինելու է կուսակցության՝ Հայաստանի Վարչապետի թեկնածուն:

Кандидатом в премьер-министры oт партии «Армянские Орлы» является Хачик Асрян
25 мая 2021 года в городе Ереван, в центральном офисе Арцватун состоялось 13-е заседание руководства, председательства партии «Армянские Орлы. Единая Армения».
Из партии сообщают, что  в ходе встречи обсуждался вопрос о выдвижении и утверждении пропорционального списка партии участия во внеочередных выборах в Национальное Собрание, которые состоятся в Армении 20 июня 2021 года. Председательство партии «Армянские Орлы. Единая Армения» единогласно утвердило пропорциональный список партии, возглавляемой лидером партии Хачиком Асряном.
На заседании руководства партии было принято решение, согласно которому Хачик Асрян будет кандидатом в премьер - министры Армении от партии.