Տեղում  սատկացնե՛լ  ադրբեջանցի  հրոսակներին, ովքեր  զինված  անցել  են  Հայաստանի  պետական սահմանը, այլ  ոչ  թե բանակցել նրանց հետ․ Խաչիկ Ասրյան
Տեղում սատկացնե՛լ ադրբեջանցի հրոսակներին, ովքեր զինված անցել են Հայաստանի պետական սահմանը, այլ ոչ թե բանակցել նրանց հետ․ Խաչիկ Ասրյան
Առանց անպարտելի դրոշակ ունեցող Սյունիքի՝ Հայաստանը ոչ միայն չի կարող ինքնապաշտպանվել, այլև չի կարող գոյություն ունենալ: Այս մասին ասվում է «Հայոց Արծիվներ» կամավորական ջոկատի հրամանատար, գնդապետ՝ Խաչիկ Ասրյանի հայտարարության մեջ, որում կարդում ենք․
«Ադրբեջանական բանակը Սյունիքով ներխուժել է Հայաստանի տարածք՝ խախտելով Հայաստանի պետական սահմանը և վտանգել Հայաստանի տարածքային ամբողջականությունն ու Հայ ժողովրդի կյանքը: «Հայոց Արծիվներ» կամավորական ջոկատը, որը 2020 թվականի սեպտեմբեր-հոկտեմբեր-նոյեմբերյան պատերազմի ամենասկզբից՝ ուղիղ մեկ ամիս, եղել է Արցախի Մարտունու շրջանի առաջնագծում՝ անառիկ պահելով Մարտունին և Ճարտարը, կո՛չ է անում Հայաստանի իշխանությանը՝ Փաշինյան Նիկոլին, Սյունիքից անհապաղ վռնդել ադրբեջանական զինված հրոսակներին:
Իսկ, եթե ի վիճակի չեք ազգային բանակի միջոցով Հայաստանից դուրս շպրտել ադրբեջանցի հրոսակներին, ապա զինե՛ք «Հայոց Արծիվներ» կամավորական ջոկատին և Հայաստանի պետական սահմանը զենքով հատած ադրբեջանական հրոսակներին մենք ինքներս կսատկացնենք և նրանց լեշերը կդարձնենք ճիճուների կեր: «Հայոց Արծիվներ» կամավորական ջոկատը պատրաստ է զենք ստանալ Պաշտպանության նախարարությունից, մեկնել Սյունիք և սատկացնել Հայաստանի պետական սահմանը խախտած, զենքերով Սյունիք մտած ադրբեջանցի հրոսակներին»:

Добровольческий отряд «Армянские Орлы» требует оружия от Минобороны, чтобы отправиться в Сюник и уничтожить проникший на территорию Армении азербайджанский отряд
Без Сюника Армения не только не может организовать самозащиту, но и не может существовать. Об этом говорится в заявлении лидера партии «Единая Армения: Армянские орлы».
«Азербайджанская армия вторглась на территорию Армении через Сюник, нарушив государственную границу, поставив под угрозу территориальную целостность РА и жизнь армянского народа.
Добровольческий отряд «Армянские Орлы», находящийся на передовой в Мартунинском районе Арцаха с начала 44-дневной войны ровно месяц, удержав Мартуни и Чартар бесприкосновенными, призывает власти Армении, Никола Пашиняна немедленно изгнать из Сюника вооруженные банды противника. А если вы не в состоянии с помощью Национальной Армии изгнать азербайджанских бандитов из Армении, то вооружите добровольческий отряд «Армянские Орлы», и мы сами перебьем вооруженных азербайджанских бандитов, превращая их трупы в пищу для червей.
Добровольческий отряд «Армянские Орлы» готов получив оружие от Минобороны, отправиться в Сюник, чтобы уничтожить убить азербайджанских бандитов, нарушивших государственную границу Армении и вошедших в Сюник с оружием. Мы должны уничтожить вооруженных бандитов, а не вести с ними переговоры»,- говорится в заявлении Асряна.