«Ազգային արդարադատության իրականացում.
Հայաստանում պետք է իրականացնել ազգային արդարադատություն՝ սկսած 1991 թվականի սեպտեմբերի 21-ից՝ Հայաստանի անկախության օրվանից մինչև հիմա, որը կվերաբերի՝
• Պետական բյուջեի յուրացմանը,
• Պետության վերցրած վարկերի յուրացմանը,
• Պետությանը ցուցաբերած օգնությունների յուրացմանը:
Հայաստանում ազգային արդարադատություն իրականացնողը պետք է լինի Հայաստանի Վարչապետին կամ Հայաստանի Նախագահին կից պետական ժամանակավոր հանձնաժողովը կամ պետական ժամանակավոր կոմիտեն:
Հայաստանում ազգային արդարադատությունը բոլոր թալանչի հանցագործների համար պետք է իրականացվի բացառապես օրենքի դիկտատուրայով ու վե՛րջ:
Հայաստանն իր օրինապաշտ քաղաքացիների համար միշտ պետք է լինի արդարության, զարգացման ու բարգավաճման երաշխավոր և հենարան ու վե՛րջ» ,- գրել  է նա։

Председатель партии «Армянские Орлы. Единая Армения» Хачик Асрян продолжает представлять главные своей национальной программы по строительству военной и социальной Армении.
«Осуществление Национального правосудия.
Национальное правосудие в Армении должно осуществляться, начиная с 21 сентября 1991 года, со дня приобретения независимости Арменией до настоящего времени, которое будет касаться:
• Присвоения из государственного бюджета;
• Присвоение кредитов, взятых государством;
• Присвоение помощей Государству.
Ответственным органом национального правосудия в Армении должен быть государственный временный совет или государственный временный комитет при премьер-министре или президенте Армении.
Национальное правосудие для всех грабителей в Армении должно осуществляться исключительно диктатурой закона, и все.
Армения всегда должна быть гарантом справедливости, развития и процветания своих законопослушных граждан, и все»,- написал оню