Իբրահիմովը կգնա՞ սպանելու Լավրովին ու Միշուստինին․ Սոլովյովը մեկնաբանել է  ադրբեջանական «Ղարաբաղ» Ֆուտբոլայի ակումբի մամլո խոսնակի կոչը հայերին սպանելու վերաբերյալ
Իբրահիմովը կգնա՞ սպանելու Լավրովին ու Միշուստինին․ Սոլովյովը մեկնաբանել է ադրբեջանական «Ղարաբաղ» Ֆուտբոլայի ակումբի մամլո խոսնակի կոչը հայերին սպանելու վերաբերյալ
Ռուսաստանցի լրագրող եւ հեռուստահաղորդավար Վլադիմիր Սոլովյովը YouTube-ի իր ալիքում ուղիղ եթերում մեկնաբանել է ադրբեջանական «Ղարաբաղ» ֆուտբոլային ակումբի մամուլի քարտուղար Նուրլան Իբրահիմովի հրեշավոր կոչը, որը հայտարարել է. «Մենք պետք է սպանենք բոլոր հայերին: Երեխան, կինը, ծերունի. Կարևոր չէ ՝ պետք է սպանել»։ Իհարկե, Իբրահիմովը վախկոտորեն հեռացրեց իր գչառումը, բայց այն տարածվեց սոցցանցերում, գրում է Infoteka24.ru-ն։
Սոլովյովը հարց է տալիս ՝ չի՞ ուզում արդյոք երկրի ղեկավարը  մեկնաբանել նման հայտարարությունը։
«Հավանաբար, ի՞նքը (Իբրահիմովը) կգնա Արցախի ծննդատուն՝ սպանելու, որը ռմբակոծել են։ Նա գուցե ինքն է այրելու հայ մանուկներին։  Ցույց տվեք մի հայ քաղաքական գործչի կամ բլոգերի, որը կասի, որ պետք է սպանել ադրբեջանցիներին ու թուրքերին, եւ ես նրան կդատապարտեմ», – ասել է Սոլովյովը ։
Նա Իբրահիմովին համեմատել է Հիտլերի հետ, որը նույնպես կարծում էր, որ պետք է սպանել բոլորին ՝ հրեաներին, գնչուներին, սլավոններին։
«Եվ դա ասում են մեր եղբայրական երկրի քաղաքացիները  Եվ հիմա այնտեղ մեծացել է մի սերունդ, որը կոչ է անում սպանել բոլոր մարդկանց, որովհետև նրանք հայ են ծնվել  Ես ճիշտ եմ հասկանում, որ նա կգնա Սերգեյ Լավրովին սպանելու, չէ որ ինչ-որ մեկը գրել է, որ ինքը հայ է հայրական կողմից։ Միխայիլ Վլադիմիրովիչ Միշուստինին կսպանե՞ն ։ Ես  ճի՞շտ եմ հասկանում եմ, ճիշտ? Ուրեմն անհնար է հանդիպումներ անցկացնել ՌԴ պաշտոնյաների հետ, որոնց մեջ գոնե մի կաթիլ հայկական արյուն է հոսում»,- վրդովվում է Սոլովյովը։
Լրագրողն այս ֆոնին մի շարք կարևոր հարցեր է տալիս. ինչպես պետք է իրենց զգան Բաքվում բնակվող երեսուն հազար հայերը, որոնք, Ալիևի խոսքով, իրենց հիանալի են զգում: Ինչպե՞ս պետք է իրենց զգան Ղարաբաղի հայերը, որոնց Ալիևը խոստացել էր բացարձակ ցնցող ապագա։ Արդեն քրեական գործեր հարուցվել են  այդ անձանց դեմ եւ նրանց բա՞նտ են նստեցնելու։

Ибрагимов пойдет убивать Лаврова и Мишустина? – Соловьев прокомментировал призыв пресс-секретаря ф/к «Карабаха» убивать армян
Российский журналист и телеведущий Владимир Соловьев в прямом эфире на своем канале в YouTube прокомментировал чудовищный призыв пресс-секретаря азербайджанского футбольного клуба “Карабах” Нурлана Ибрагимова, который заявил: “Мы должны убить всех армян. Ребенка, женщину, старика. Неважно, надо убить”. Разумеется, Ибрагимов трусливо удалил свой пост, но скриншот распространились в сети.
Соловьев задается вопросом, не хочет ли лидер страны прокомментировать подобное заявление?
Он, наверное, сам (Ибрагимов) пойдет убивать в арцахский роддом, который разбомбили? Он может, сам будет сжигать армянских младенцев? Покажите, мне одного армянского политика или блогера, который скажет надо убивать азербайджанцев и турок, и я буду его осуждать”, – сказал Соловьев.
Он сравнил Ибрагимова с Гитлером, который так же считал, что надо убить всех – евреев, цыган, славян.
«И это говорят граждане страны, которая была нам братской. И сейчас там выросло поколение, которое призывает убить всех людей, потому что они родились армянами. Я правильно понимаю, что он пойдет убивать Сергея Викторовича Лаврова, ведь кто-то написал, что он же армянин по отцу? Михаила Владимировича Мишустина пойдет убивать? Я правильно понимаю? Значит проведение встреч с официальными лицами РФ, в ком течет хоть капля армянской крови, невозможно?», – возмущается Соловьев.
Журналист задает ряд важных вопросов на этом фоне: как себя должны чувствовать тридцать тысяч армян, которые проживают в Баку, которые, по словам Алиева, прекрасно себя чувствуют? Как себя должны чувствовать армяне Карабаха, которым Алиев обещал абсолютно потрясающее будущее? Уже возбуждены уголовные дела против этих лиц и посадят их в тюрьму?