Հայ ժողովուրդը երբեք դա թույլ չի տա. ԱԳՆ պատասխանը Ալևին
Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարության մամուլի քարտուղար Աննա Նաղդալյանը պատասխանել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւին, ով ավելի վաղ հայտարարել էր, որ «գրավյալ տարածքների վերադարձից հետո նրանք կվերականգնվեն Մարաղայի պես»:
Նաղդալյանը հիշեցրել է, որ Մարաղան հայկական բնակավայր էր, որը հայտնվել է Ադրբեջանի օկուպացիայի մեջ:
«Հատկանշական է, որ Ալիեւի այս հայտարարությունն արվում է Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման նկատմամբ ադրբեջանական մոտեցման համատեքստում եւ ներկայացվում է որպես հակամարտության լուծման լավագույն տարբերակ»,-նշել է Նաղդալյանը ՝ հավելելով, որ դրանով Ալիեւը ցանկանում է ասել, որ Ադրբեջանին պետք է Լեռնային Ղարաբաղն առանց իր բնիկ բնակչության:
«Բայց հայ ժողովուրդը երբեք դա թույլ չի տա», - հայտարարել է Նաղդալյանը ՝ ընդգծելով, որ այդ համատեքստում ավելի է սրվում Արցախի գոյատեւման անվտանգության ապահովման հարցը:

Пресс-секретарь МИД Армении ответила Алиеву за Марагу
Пресс-секретарь Министерства иностарнных дел Армении Анна нагдалян ответила президенту Азербайджана Ильхаму Алиеву, который ранее заявил о том, что после “возвращения оккупированных территорий они будут  восстановлены также, как Марага”.
Нагдалян напомнила, что Марага была армянским населенным пунктом, который оказался в оккупации Азербайджана.  “Примечательно, что данное заявление Алиева делается в контексте азербайджанского подхода к урегулированию нагорно-карабахского конфликта и представляется как лучший вариант решения конфликта", - отметила Нагдалян, добавив, что тем самым Алиев хочет сказать, что Азербайджану нужен Нагорный Карабах без его коренного населения.
“Но армянский народ никогда не допустит этого”,- заявила Нагдалян, подчеркнув, что в этом контексте еще более обостряется вопрос обеспечения экзистенциальной безопасности Арцаха: “Об этом было озвучено также премьером Армении во время его степанакертской речи”.