Հայաստանում կառուցվելու է նոր ռազմամարզական վարժարան. Տոնոյանը և Շոյգուն մասնակցեցին հիմնարկեքին
Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարարներ Դավիթ Տոնոյանը և բանակի գեներալ Սերգեյ Շոյգուն հոկտեմբերի 29-ին մասնակցել են ՀՀ ՊՆ նոր ռազմամարզական վարժարանի հիմնարկեքի արարողությանը:
Ռազմամարզական վարժարանի համար հատկացված մոտ 46,000 քմ. տարածքում շուտով վեր կխոյանա միջազգային լավագույն չափանիշներով կառուցված, գերժամանակակից տեխնոլոգիական լուծումներով, ռազմամարզական ուսուցման կազմակերպման համար անհրաժեշտ բոլոր ենթակառուցվածքներով հագեցած նոր համալիր:
Վարժարանի շինարարությունն իրականացվելու է ՌԴ պաշտպանության նախարարության տեխնիկական աջակցությամբ՝ շինարարական և կառուցապատման նորագույն տեխնոլոգիաների ու ճարտարապետական լուծումների կիրառմամբ:

В Армении совместно с Россией будет построена новая военно-спортивная гимназия
В Армении будет построена новая военно-спортивная гимназия: Тоноян и Шойгу приняли участие в закладке фундамента
Министры обороны Республики Армения и Российской Федерации Давид Тоноян и генерал армии Сергей Шойгу 29 октября приняли участие в церемонии закладки нового военно-спортивного лицея МО РА.
Для военно-спортивного лицея выделено около 46,000 кв. м. На территории Армении скоро появится новый комплекс с сверхсовременными технологическими решениями, оснащенный всеми инфраструктурами, необходимыми для организации военно-спортивного обучения.
Строительство гимназии будет осуществляться при техническом содействии Министерства обороны РФ с применением новейших строительных и строительных технологий и архитектурных решений.