Մախաչկալայում օդապարիկ է ընկել. տուժածներ կան
Մախաչկալայում մարդկանց տեղափոխող օդապարիկը խփվել է ժայռին և ընկել։ Տեղեկությունը հայտնել է հանրապետության դատախազի ավագ օգնական Տատյանա Գոլուբովան:
«Նախնական տվյալով՝ հուլիսի 1-ին Մախաչկալայում մարդկանց տեղափոխող օդապարիկն ընկել է՝ խփվելով Տարկի-Տաու լեռան լանջին գտնվող ժայռին։ Կան տուժածներ», - ասել է Գոլուբովան։
Դատախազությունը ստուգումներ է կազմակերպել։
Գործակալության զրուցակցի խոսքով` գերատեսչությունը կպարզի` օդապարիկով թռիչքներ կազմակերպելու ծառայություններ մատուցելիս արդյոք պահպանվել են անվտանգության կանոնները և օրենսդրության այլ պահանջները։

В Махачкале воздушный шар с людьми на борту ударился о скалу
В Махачкале воздушный шар ударился об скалу и упал, есть пострадавшие, сообщила РИА Новости старший помощник прокурора Республики Дагестан Татьяна Голубова.
"По предварительным данным, в Махачкале воздушный шар с людьми на борту упал, ударившись о скалу на склоне горы Тарки-Тау. Есть пострадавшие", — сказала собеседница агентства.
По ее словам, местная прокуратура начала проверку, во время которой будет дана оценка соблюдению правил безопасности и других требований при оказании услуг по организации полетов на воздушном шаре.