Արցախի պատմությունը շարունակվում է, և մեզնից է կախված, թե ինչպիսին կլինի մեր հայրենիքի ապագան․ Դավիթ Բաբայան
Արցախի վերածննդի օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Արցախի պահպանողական կուսակցությունը, որն իր ֆեյսբուքյան էջում տարածել է ԱՀ ԱԳ նախարար Դավիթ Բաբայանը:
"Թանկագի՛ն հայրենակիցներ, կուսակիցներ, Արցախի պահպանողական կուսակցության և անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ բոլորիս Արցախի վերածննդի օրվա առթիվ:
Այս տարի յուրովի ենք հիշում այդ օրը, մեր պետականաշինության բոլոր տարիները, հաղթանակները, օրհասական պահերն ու դժվարությունները: Այս ծանր վիճակից դուրս գալու համար առաջին հերթին անհրաժեշտ է համախմբվել, ինքնամաքրվել, ամրապնդել մեր հավատքը, պայքարել արդարության համար:
Այս պարզ, բայց և միաժամանակ բարդ գործընթացը մեզնից յուրաքանչյուրիցս պահանջում է հավատարմություն ազգային ու համամարդկային արժեքներին, լավատեսություն, արհեստավարժություն, բարոյական բարձր որակներ: Արցախի պատմությունը շարունակվում է, և մեզնից է կախված, թե ինչպիսին կլինի մեր հայրենիքի ապագան: Եթե կարողանանք ճիշտ քայլեր ձեռնարկել, ապա կհասնենք մեր նպատակներին և կունենանք հուսալի ապագա: ԱՍՏՎԱԾ ՊԱՀԱՊԱՆ ՄԵՐ ՀԱՅՐԵՆԻՔԻՆ, ԺՈՂՈՎՐԴԻՆ ԵՎ ՊԵՏՈՒԹՅԱՆԸԶ":

История Арцаха продолжается и мы нам самим решать, каким будет будущее нашей Родины: Министр иностранных дел Республики Арцах
Глава МИД Арцаха, председатель Консервативной партии Давид Бабаян выступил с поздравительным посланием по случаю годовщины Арцахского движения.
В послании, в частности, говорится: «Дорогие соотечественники, однопартийцы!
От имени Консервативной партии Арцаха и от себя лично сердечно поздравляю всех нас с Днём возрождения Арцаха. В этом году мы по-особому вспоминаем этот день, весь период государственного строительства, наши победы, все испытания и трудности. Чтобы выйти из этой сложной ситуации, нам нужно, в первую очередь, единение, самоочищение, крепость веры, мы должны бороться за справедливость.
Этот простой, но в то же время сложный процесс требует от каждого из нас приверженности национальным и общечеловеческим ценностям, оптимизма, профессионализма, высоких моральных качеств. История Арцаха продолжается и мы нам самим решать, каким будет будущее нашей Родины. Если наши действия и шаги будут правильными, то мы достигнем наших целей и наше будущее будет надёжным. ХРАНИ ГОСПОДЬ НАШУ РОДИНУ, НАРОД И ГОСУДАРСТВО!».