Նաիր Տիկնիզյանը ՀՀ անձնագիր է ստացել և կարող է խաղալ Թուրքիայի հավաքականի հետ հանդիպմանը
Մոսկվայի «Լոկոմոտիվի» պաշտպան Նաիր Տիկնիզյանը Հայաստանի անձնագիր է ստացել: Տեղեկությունը ՌԻԱ Նովոստիին հայտնել են Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայից:
«Նաիրը ստացել է անձնագիրը (Հայաստանի), նա կկարողանա խաղալ Թուրքիայի հավաքականի դեմ», - նշված է հաղորդագրության մեջ:
Մարտի սկզբին Տիկնիզյանին հրավիրել էին Հայաստանի ազգային հավաքականի հավաքին։ Եվրոպայի առաջնության ընտրական մրցաշարի առաջին տուրի հանդիպումը թուրքերի դեմ տեղի կունենա մարտի 25-ին Երևանում:
Տիկնիզյանը «Լոկոմոտիվ» է տեղափոխվել 2021 թվականին ԲԿՄԱ-ից։ Ընթացիկ մրցաշրջանում 23-ամյա պաշտպանը տարբեր մրցաշարերում 28 հանդիպում է անցկացրել: Նա հանդես է եկել Ռուսաստանի երիտասարդական հավաքականում (21 տարեկանից ոչ բարձր) և դրա կազմում խաղացել է 7 հանդիպումներում։

Защитник московского "Локомотива" Наир Тикнизян получил паспорт Армении и может сыграть в матче против сборной Турции
Защитник московского "Локомотива" Наир Тикнизян получил паспорт Армении.
Об этом РИА Новости сообщили в пресс-службе Федерации футбола Армении (ФФА).
"Наир получил паспорт [Армении], он сможет сыграть против сборной Турции", - говорится в сообщении.
В начале марта Тикнизян был вызван на сбор национальной команды Армении. Матч первого тура отборочного турнира чемпионата Европы против турок пройдет 25 марта в Ереване.
Тикнизян перешел в "Локомотив" в 2021 году из ЦСКА. В текущем сезоне на счету 23-летнего защитника 28 матчей за железнодорожников в различных турнирах. Тикнизян выступал за молодежную сборную России (не старше 21 года) и сыграл за нее в семи встречах.