Ձեռնարկվում են համապատասխան միջոցներ` Նարեկ Սարդարյանին ՀՀ վերադարձնելու ուղղությամբ. ԱԱԾ
ԱԱԾ-ից հայտնում են, որ 2020 թ. հուլիսի 8-ին` ժամը 11:00-12:00-ի սահմաններում, ԱՀ Նախիջևանի Ինքնավար Հանրապետության հետ սահմանակից ՀՀ Սյունիքի մարզի Գորայք համայնքի վարչական տարածքի արոտավայրերում սեփական անասուններն արածացնելիս անհայտ կորել է Սյունիքի մարզի Ներքին Խնձորեսկ գյուղի բնակիչ, 1990 թ. ծնված, ՀՀ քաղաքացի Նարեկ Սարդարյանը: Պարզվել է, որ Ն.Սարդարյանը կորած անասունները որոնելու արդյունքում մոլորվել և անցել է ԱՀ Նախիջևանի տարածք, որտեղ գերեվարվել է:
Ն.Սարդարյանը բնութագրվում է որպես հայրենասեր, հանգիստ և աշխատասեր անձնավորություն, տեղական ինքնակառավարման և իրավապահ մարմինների հետ երբևիցե խնդիրներ չի ունեցել: Ն.Սարդարյանն ունի ընտանիք և անչափահաս երեխաներ, որոնց հոգսերը հոգում է ինքը:

Предпринимаются соответствующие меры по возвращению Нарека Сардаряна в Армению: СНБ
8-го июля 2020 года, в районе 11-12 часов, на пастбищах административной территории общины Горайк Сюникской области РА, граничащей с Нахиджеванской Автономной Республикой, пропал без вести житель села Неркин Хндзореск, гражданин РА Нарек Сардарян 1990 года рождения.
Как сообщает СНБ РА, выяснилось, что Сардарян при поиске пропавшего скота заблудился и перешел на территорию Нахичевана, где был взят в плен.
Сардаряна характеризуют как патриота, спокойного и трудолюбивого человека, у него никогда не было проблем с органами местного самоуправления и правоохранительными органами. У Сардаряна есть семья и несовершеннолетние дети.