Գլխավոր դատախազի տեղակալն ընդունել է ԱՄՆ թմրամիջոցների դեմ պայքարի և իրավապահ համագործակցության բյուրոյի ղեկավարին
ՀՀ գլխավոր դատախազի` ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձմանն ուղղված գործառույթների ոլորտը համակարգող տեղակալ Սրբուհի Գալյանը նոյեմբերի իննին ընդունել է ԱՄՆ Պետքարտուղարության թմրամիջոցների դեմ պայքարի և իրավապահ համագործակցության բյուրոյի Եվրոպայի և Ասիայի ծրագրերի տնօրեն Ջեյմս Ափլգեյթի գլխավորած պատվիրակությանը. տեղեկացնում են ՀՀ գլխավոր դատախազությունից։
Սրբուհի Գալյանը բարձր է գնահատել Բյուրոյի աջակցությունը ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման նպատակով արդյունավետ գործունեություն ծավալելու, ոլորտում առկա խնդիրները լուծելու, պատասխանատու ստորաբաժանման ներուժն ու գործիքակազմը հանրային շահերինին ծառայեցնելու հարցում: Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են ԱՄՆ Պետքարտուղարության թմրամիջոցների դեմ պայքարի և իրավապահ համագործակցության բյուրոյի հետ շարունակական և արդյունավետ փոխգործակցության հեռանկարները:

Заместитель генерального прокурора принял главу Бюро по борьбе с наркотиками и сотрудничеству с правоохранительными органами США
В Армении находится руководитель Бюро США по сотрудничеству с правоохранительными органами и борьбе с наркотиками Заместитель генерального прокурора РА, координирующая сферу конфискации имущества незаконного происхождения Србуи Галян, 9 ноября приняла делегацию, возглавляемую директором программ Европы и Азии Бюро Госдепартамента США по сотрудничеству с правоохранительными органами и борьбе с наркотиками Джеймсом Аплгейтом.
Србуи Галян высоко оценила содействие Бюро в деле повышения эффективности возглавляемого ею ведомства для решения существующих в сфере проблем, использования потенциала и инструментария подразделения общественным интересам. В ходе встречи стороны обсудили перспективы продолжительного и эффективного взаимодействия двух ведомств.