ՌԴ-ում Ադրբեջանի և ՀՀ ԱԳ նախարարների հանդիպման վերաբերյալ կոնկրետ պայմանավորվածություն դեռ չկա. ՌԴ-ում ՀՀ դեսպան
Երևանը քննարկում է ՌԴ-ում Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հանդիպում անցկացնելու՝ ռուսական կողմի առաջարկը, սակայն կոնկրետ պայմանավորվածություններ դեռ չկան, Интерфакс-ին ասել է ՌԴ-ում Հայաստանի դեսպան Վաղարշակ Հարությունյանը։
«Կան տարբեր առաջարկներ, քննարկումներ, բայց կոնկրետ պայմանավորվածություններ դեռ չկան։ Քանի որ դժվարություններ են առաջանում աշխատանքային գրաֆիկի հետ կապված։ Ուստի, այստեղ որևէ խնդիր չկա, պարզապես կա տեխնիկական պայմանավորվածություն։ Հայկական կողմը չի մերժում ոչ մի առաջարկ։ Աշխատանքը տարվում է»,- ասել է Հարությունյանը Սանկտ Պետերբուրգի միջազգային մշակութային ֆորումի շրջանակներում՝ պատասխանելով գործակալության համապատասխան հարցին։

Вагаршак Арутюнян: Конкретной договоренности о встрече глав МИД Азербайджана и Армении в России пока нет
Ереван рассматривает предложение российской стороны о проведении встречи глав МИД Армении и Азербайджана в России, но конкретных договоренностей пока нет, сообщил «Интерфаксу» посол Армении в РФ Вагаршак Арутюнян.
«Есть различные предложения, обсуждения, но конкретных договоренностей пока нет. Потому что возникают сложности по графику рабочему. Поэтому здесь нет никаких проблем, есть просто техническое согласование. Армянская сторона не отказывается ни от каких предложений. Работа ведется», - сказал Арутюнян в кулуарах Санкт-Петербургского международного культурного форума, отвечая на соответствующий вопрос агентства.