Մոսկվան հանդես է գալիս հայկական և ադրբեջանական կողմերի միջև գերիների փոխանակման օգտին `«բոլորը բոլորի դիմաց» սկզբունքով․ Կոպիրկին
Ռուսաստանի Դաշնությունն ակտիվորեն մասնակցում և նպաստում է գերիների փոխանակման գործընթացին և գործընթացի հանգուցալուծման հույս ունի։
«Մոսկվան հանդես է գալիս հայկական և ադրբեջանական կողմերի միջև գերիների փոխանակման օգտին `«բոլորը բոլորի դիմաց» սկզբունքով», - այս մասին լրագրողներին ասաց ՌԴ դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը:
«Աշխատանքը, բնականաբար, պետք է ավարտվի: Ռուսաստանի Դաշնությունն ակտիվորեն ներգրավված է այս գործընթացում։ Նպաստելով, որ իսկապես, վերջնական արդյունքում, իրականացվի այն սկզբունքը, որի մասին մենք ավելի վաղ խոսել էինք՝ «բոլորը բոլորի դիմաց» », - նշեց դեսպանը:

Москва выступает за обмен пленными между армянской и азербайджанской сторонами по принципу «все в обмен на всех» - Копырки
Российская Федерация активно участвует в процессе обмена пленными и надеется на развязку процесса. Об этом заявил посол России в Армении Сергей Копыркин.
«Москва выступает за обмен пленными между армянской и азербайджанской сторонами по принципу «все в обмен на всех»», - сказал Копыркин.
По его словам, Российская Федерация активно вовлечена в этот процесс, способствуя тому, чтобы, действительно, в конечном итоге, был реализован принцип, который ранее обговорили стороны «все на всех».