ՀԱՊԿ և ՀՀ ԱԽ քարտուղարները քննարկեկ են նոր տիպի կորոնավիրուսի տարածման կանխարգելման աշխատանքները
2020 թվականի ապրիլի 1-ին Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասի նախաձեռնությամբ տեղի է ունեցել հեռախոսազրույց ՀՀ Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանի հետ:
Հեռախոսազրույցի ընթացքում կողմերը քննարկել են նոր տիպի կորոնավիրուսի տարածման կանխարգելման աշխատանքները, կարևորել են ՀԱՊԿ շրջանակում համաճարակի հաղթահարման ուղղությամբ համագործակցությունը, ինչպես նաև անվտանգությանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:
Զրույցի ընթացքում կողմերը ընդգծել են համաճարակի հաղթահարման շրջանում ՀԱՊԿ ԱԽ քարտուղարների միջև ակտիվ կապի պահպանման անհրաժեշտությունը:

Секретари Совбезов ОДКБ и РА обсудили вопросы совместной борьбы с коронавирусом
1 апреля 2020 года по инициативе генерального секретаря Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ) Станислава Заса состоялся телефонный разговор с секретарем Совета Безопасности РА Арменом Григоряном.
В ходе телефонной беседы стороны обсудили работы по предотвращению распространения коронавируса нового типа, отметили важность сотрудничества в рамках ОДКБ по преодолению эпидемии, а также широкий круг вопросов, касающихся безопасности.
В ходе беседы стороны подчеркнули необходимость сохранения активной связи между секретарями Совбеза ОДКБ в период преодоления эпидемии.