Իսրայելը Գազայում հարվածել է փախստականների ճամբարին. կա 50-ից ավելի զոհ
Իսրայելը ավիահարված է հասցրել Գազայի հատվածում գտնվող Ալ-Մաղազի փախստականների ճամբարին, որի հետևանքով զոհվել է 51 մարդ, տասնյակ մարդիկ վիրավորվել են, հայտնում է WAFA պաղեստինյան լրատվական գործակալությունը։
Ինչպես նշում է աղբյուրը, Ալ-Մաղազին գտնվում է Գազայի հատվածի կենտրոնական մասում։
Նոյեմբերի 4-ի երեկոյան գրոհի է ենթարկվել նաև Ջաբալիա փախստականների ճամբարը, որի հետևանքով զոհվել է 7 մարդ, տասնյակ մարդիկ վիրավորվել են։
Հակամարտության ընթացքում Ջաբալիային մի քանի հարված է հասցվել Իսրայելի կողմից։ Այսպես, հոկտեմբերի 31-ին անկլավի առողջապահության նախարարությունը հայտարարել էր, որ ճամբարի վրա հարձակման հետևանքով ավելի քան 100 մարդ է զոհվել, 150-ը՝ վիրավորվել։ Ավելի ուշ ՀԱՄԱՍ-ը հաղորդել է նոր տվյալներ, որոնց համաձայն զոհերի թիվը մոտենում է 200-ի, իսկ վիրավորներինը՝ 800-ի։

В результате удара Израиля по лагерю Аль-Магази в Газе погибли более 50 человек
Израиль нанес авиаудар по лагерю беженцев Аль-Магази в секторе Газа, погиб 51 человек, десятки ранены, сообщает палестинское агентство WAFA.
Как отмечает источник, Аль-Магази находится в центральной части сектора Газа.
Вечером 4 ноября под ударом также был лагерь беженцев Джабалия, в результате погибли семь человек, десятки получили ранения.
Джабалия неоднократно в ходе конфликта подвергалась ударам со стороны Израиля. Так, 31 октября минздрав анклава заявил, что в результате удара по лагерю погибли более 100 человек, 150 были ранены. Позднее ХАМАС сообщил новые данные, согласно которым число жертв приблизилось к 200, а пострадавших — к 800.