2026 թվականին նախատեսվում է ՀԾԿՀ-ին 1,2 մլրդ դրամ հատկացնել․ Ֆինանսների նախարարություն
Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովին (ՀԾԿՀ) 2026 թվականին նախատեսվում է 1 միլիարդ 249 միլիոն դրամ հատկացնել։ Այս մասին հոկտեմբերի 28-ին կայացած մշտական ​​խորհրդարանական հանձնաժողովների համատեղ նիստում՝ 2026 թվականի պետական ​​բյուջեի նախագծի քննարկման ժամանակ հայտարարել է Հանրապետության ֆինանսների նախարար Վահե Հովհաննիսյանը։
Դա, ինչպես նշել է նախարարը, 89 միլիոն դրամով ավելի է 2025 թվականի ցուցանիշներից։
«Միջոցներն ուղղվելու են մեկ ծրագրի իրականացմանը», - հայտնել է Հովհաննիսյանը։
Միաժամանակ, Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարությանը նախատեսվում է հատկացնել 325 միլիարդ 95 միլիոն դրամ, ինչը 36 միլիոն դրամով ավելի է 2025 թվականի ցուցանիշներից։ Այսինքն, աճը կազմել է 12%։

Минфин: Комиссии по регулированию общественных услуг в 2026 году планируется выделить 1,2 млрд. драмов
Комиссии по регулированию общественных услуг в 2026 году планируется выделить 1 млрд. 249 млн. драмов. Об этом на совместном заседании постоянных парламентских комиссий во время обсуждения проекта государственного бюджета на 2026 год заявил 28 октября министр финансов республики Ваге Ованнисян.
Это, как отметил министр, больше показателей 2025 года на 89 млн. драмов.
«Средства пойдут на реализацию одной программы», - сообщил Ованнисян.
Министерству территориального управления и инфраструктур, при этом, планируется выделить 325 млрд. 95 млн. драмов, что больше показателей 2025 года на 36 млн. драмов. То есть, рост составил 12%.