Սուրեն Պապիկյանը և ԶՈՒ ԳՇ պետը հետևել են զինծառայողների ատեստավորման գործընթացին
Շարունակվում են ՊՆ մի շարք զորամասերի զինծառայողների համար հուլիսի 10-ին մեկնարկած ատեստավորման քննությունները:
Հուլիսի 12-ին՝ վաղ առավոտյան, զինծառայողները ստուգարքներ են հանձնել 3 կմ և 1 կմ վազք վարժաձևերից, ինչպես նաև մասնագիտական գիտելիքների և ծառայողական պարտականությունների իմացությունից, շարային և կրակային պատրաստություն առարկաներից:
Քննությունների ընթացքին հետևելու նպատակով պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն այցելել է ՊՆ զորամասեր, ծանոթացել ատեստավորման քննությունների և հանձնաժողովների աշխատանքների ընթացքին, հետաքրքրվել զինծառայողների տրամադրվածությամբ, պատասխանել նրանց հուզող հարցերին։
Պաշտպանության նախարարը զրուցել է նաև N զորամասում ծառայությունն անցկացնող «Պաշտպան հայրենյաց» ծրագրի մասնակիցների հետ, որոնք շաբաթներ առաջ ատեստավորվել և անցել են պայմանագրային ծառայության: Նախարար Պապիկյանը պայմանագրային այն զինծառայողներին, որոնք քննություններում ստացել են բավարար և լավ գնահատականներ, հորդորել է չբավարարվել ունեցած արդյունքներով և առաջիկա ամիսներին ձգտել գերազանց գնահատականի:
ՊՆ մեկ այլ զորամասում ատեստավորման քննությունների ընթացքին հետևել է ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը:

Министр обороны и начальник Генштаба ВС наблюдали за аттестационными экзаменами в воинских частях
Продолжаются начавшиеся 10 июля аттестационные экзамены для военнослужащих ряда воинских частей министерства обороны Республики Армения.
Как сообщили  в пресс-службе МО Армении, 12 июля, рано утром, военнослужащие сдали зачеты по бегу на 3 км и 1 км, а также по профессиональной подготовке и знаниям служебных обязанностей, по предметам строевой и огневой подготовки.
С целью проследить за ходом экзаменов министр обороны Сурен Папикян посетил воинские части МО, ознакомились с аттестационными экзаменами и работами комиссий, поинтересовался настроенностью военнослужащих, ответил на интересующие их вопросы․
Глава оборонного ведомства побеседовал с участниками программы «Защитник Отечества», проходящими службу в воинской части N, которые несколько дней назад прошли аттестацию и приступили к службе. Министр Папикян призвал военнослужащих, получивших на экзаменах удовлетворительные и хорошие оценки, не останавливаться на достигнутых результатах и в ближайшие месяцы стремиться получить отличные оценки.
В другой воинской части МО Армении за аттестационными экзаменами следил начальник Генерального штаба ВС, первый заместитель министра обороны, генерал-лейтенант Эдвард Асрян.