Սահմանում որևէ նահանջ տեղի չի ունեցել, յուրաքանչյուր սանտիմետր պահպանվում է․ Դավիթ Բաբայան
Տարաբնույթ տեղեկատվություն է այսօր տարածվում, բայց պետք է հիմնվել Հայաստանի և Արցախի պաշտպանական  գերատեսչությունների  և պաշտոնական հարթակներում տարածվող տեղեկատվության վրա։ «Ռադիոլուր»–ին հայտնել է Արցախի նախագահի արտաքին հարցերով խորհրդական Դավիթ Բաբայանը։ Վերջինս  նշել է, որ ռազմական գործողությունները շարունակվում են, բայց հակառակորդին չի հաջողվել մեկ սմ առաջ շարժվել։
«Իմ տեղեկությամբ դիրքային կորուստ  չունենք։ Դժբախտաբար ունեցանք զոհեր, մի շարք քաղաքացիական օբյեկտներ են հրթիռակոծվել, բայց մենք  գործ ունենք նենգ անմարդկային թշնամու հետ։ Տղերքը կանգնած են դիրքերում, և սահմանում որևէ նահանջ տեղի չի ունեցել, յուրաքանչյուր սանտիմետրը այդ հատվածում պահպանվում է»,–ասել է Դավիթ  Բաբայանը։
Բաբայանը նշեց նաև, որ եթե լինի այլ տեղեկատվություն ՊՆ-ն կհրապարակի, քանի որ մենք որևէ բան չենք թաքցնում։

На границе не было отступления даже на сантиметр: Давид Бабаян
Сегодня распространяется разнообразная информация, но нужно основываться на информации со стороны официальных оборонных ведомств Армении и Арцаха, в беседе с "Радиолур" заявил сообщил советник президента Арцаха по внешним вопросам Давид Бабаян.
Он отметил, что военные действия продолжаются, но противнику не удалось продвинуться на сантиметр. «По моей информации, у нас нет позиционных потерь. К сожалению, были жертвы, был обстрелян ряд гражданских объектов, но мы имеем дело с коварным бесчеловечным врагом. Парни стоят на позициях, и на границе не было никакого отступления, каждый сантиметр на этом участке сохраняется»,– сказал Давид Бабаян.
Бабаян также отметил, что если будет другая информация, МО опубликует, поскольку мы ничего не скрываем.