ՊՆ-ն պատասխանել է մարտական հենակետում դիվերսիայի մասին լուրերին
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը նոր մանրամասներ է հայտնել օգոստոսի 19-ին մարտական հենակետում 3 հայ զինծառայողի դի հայտնաբերելու դեպքի մասին:
Մամուլում շրջանառվող` դիվերսիայի մասին լուրերին ի պատասխան ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից «Արմենպրես»-ին հայտնեցին, որ դեպքի հանգամանքները լիարժեք բացահայտելու նպատակով այս պահին ամբողջ ծավալով անհրաժեշտ գործողություններ են ընթանում:
«Այդուհանդերձ, գոնե այս պահին եղած նախնական տեղեկություններով՝ տեղի ունեցածը կապ չունի հակառակորդի հետ։ Նոր տեղեկատվություն ունենալուն պես պաշտպանության նախարարությունը հանդես կգա համապատասխան հաղորդագրություններով»,- ասված է «Արմենպրես»-ին տրամադրված պատասխանում։
Օգոստոսի 19-ին, ժամը 02։15-ի սահմաններում, հանրապետության հարավ-արևելյան ուղղությամբ տեղակայված ՀՀ ԶՈՒ N զորամասի պահպանության տարածքում գտնվող մարտական հենակետում հայտնաբերվել են շարքայիններ, 2002թ. ծնված Մուրադ Աշոտի Մուրադյանի, 2002 թ. ծնված Լևոն Ռաֆաելի Հարությունյանի, և 2002թ. ծնված Գոռ Արտակի Սահակյանի դիերը՝ հրազենային վիրավորումներով։ Դեպքի հանգամանքները պարզվում են։

Минобороны Армении выступило с разъяснением относительно очередного инцидента на границе
Министерство обороны Армении сообщило новые подробности относительно очередного инцидента на границе в ночь на 19 августа.
Как сообщает Управление информации и связей с общественностью МО Армении, с целью полноценного раскрытия обстоятельств инцидента на данный момент в полном объеме ведутся необходимые процессуальные действия.
«Тем не менее, по имеющимся на данный момент предварительным данным, произошедшее не имеет отношения к действиям противника. По мере получения новой информации Министерство обороны выступит с соответствующими разъяснениями»,- говорится в сообщении МО.
Отметим, что 19 августа в районе 02: 15 на боевом опорном пункте N-ой воинской части ВС Армении, расположенной в юго-восточном направлении, обнаружены тела трех рядовых военнослужащих - Мурада Мурадовича Мурадяна - 2002 г. р., Левона Рафаеловича Арутюняна – 2002 г.р., Гора Артаковича Саакяна – 2002 г.р. с огнестрельными ранениями. Обстоятельства инцидента выясняются.