ՊՆ-ն կտրականապես հերքում է Տավուշի 2 գյուղերի՝ Ադրբեջանին անցնելու տեղեկությունները
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը կտրականապես հերքում է տարածվող լուրերը, թե հրահանգ է եղել Տավուշի մարզի երկու գյուղերից դուրս բերել զորամիավորման ստորաբաժանումները և թե իբր գյուղերն անցնելու են Ադրբեջանի վերահսկողության տակ:
«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին ասաց ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետ Գևորգ Ալթունյանը՝ անդրադառնալով լրատվամիջոցներում շրջանառվող  տեղեկություններին:
«Պաշտպանության նախարարությունը կտրականապես հերքում է այդ լուրերը՝ մեկ անգամ ևս հորդորելով ձեռնպահ մնալ չստուգված և կեղծ տեղեկատվություն տարածելու»,-ասաց Ալթունյանը:

МО опровергло слухи о выводе войск из двух сел Тавуша
Министерство обороны Республики Армения категорически опровергает слухи о том, что поступил приказ о выводе воинских частей из двух сел Тавушской области, поскольку эти села переходят под контроль Азербайджана.
Об этом заявил в беседе с «Арменпресс» начальник управления по связям с общественностью Министерства обороны РА Геворг Алтунян, ссылаясь на информацию, циркулирующую в СМИ.
«Минобороны категорически опровергает эти слухи, в очередной раз призывая воздерживаться от распространения непроверенной ложной информации», – сказал Алтунян.
Ранее в некоторых СМИ сообщалось, что командиру 3-го армейского корпуса ВС РА дано указание вывести части из двух сел Тавушской области, которые в результате разграничения перейдут под контроль азербайджанской стороны.