Պապիկյանը ՀՀ-ում Իրանի դեսպանին մանրամասներ է ներկայացրել սեպտեմբերի 1-ին Սոթքի ուղղությամբ ադրբեջանական սադրանքի վերաբերյալ
Սեպտեմբերի 1-ին Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Իրանի Իսլամական Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Մեհդի Սոբհանիին:
Հանդիպմանը մասնակցել է նաև Հայաստանի Հանրապետությունում ԻԻՀ դեսպանության ռազմական կցորդ, գնդապետ Բահման Սադեղինը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայ-իրանական համագործակցությանը, ինչպես նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր:
Պաշտպանության նախարարը դեսպանին ներկայացրել է սեպտեմբերի 1-ին Սոթքի ուղղությամբ ադրբեջանական սադրանքի վերաբերյալ մանրամասներ:

Сурен Папикян принял новоназначенного Чрезвычайного и Полномочного Посла Исламской Республики Иран в Республике Армения Мехди Собхани
1 сентября министр обороны Республики Армения Сурен Папикян принял новоназначенного Чрезвычайного и Полномочного Посла Исламской Республики Иран в Республике Армения Мехди Собхани.
Во встрече участвовал также военный атташе посольства ИРИ в РА полковник Бахман Садегин.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся армяно-иранского сотрудничества, а также региональной безопасности.
Министр обороны представил послу подробности об азербайджанском провокации в направлении Сотка 1 сентября.