Մեկնարկել են ՀՀ վարչապետի հովանու ներքո անցկացվող բանակային խաղերը
Օգոստոսի 21-ին Մ. Մելքոնյանի անվան ռազմամարզական վարժարանում տեղի է ունեցել ՀՀ վարչապետի հովանու ներքո ուժային կառույցների միջև առաջին անգամ անցկացվող բանակային խաղերի բացման հանդիսավոր արարողությունը։
Ինչպես տեղեկացնում են ՀՀ ՊՆ-ից՝ միջոցառմանը ներկա էին ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը, ՀՀ ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա Անդրեասյանը, ուժային գերատեսչությունների ներկայացուցիչներն ու պաշտոնատար այլ անձինք:
Հաջողություն և ազնիվ մրցապայքար մաղթելով մրցույթի մասնակիցներին՝ նախարար Ժաննա Անդրեասյանը և գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը համոզմունք են հայտնել, որ այս խաղերն առավել կամրապնդեն ուժային կառույցների ներկայացուցիչների մարզական մրցակցության ոգին և գործընկերային փոխգործակցությունը, իսկ առաջին անգամ անցկացվող այսօրինակ բանակային մրցաշարը կդառնա ամենամյա և ավանդական:
Ելույթ ունեցողները նաև ընդգծել են, որ մրցույթի մասնակիցները լավագույններից են, քանի որ անցել են նախընտրական դժվարին ճանապարհ, ուստի պատիվ ունեն ներկայացնելու իրենց ուժային կառույցները՝ առավելագույնս ցուցադրելով իրենց կամային որակները, արհեստավարժությունն ու մարզական հմտությունները:
Բանակային խաղերին մասնակցում են ՀՀ պաշտպանության, ներքին գործերի, արդարադատության նախարարությունների, ազգային անվտանգության ծառայության, պետական եկամուտների և քննչական կոմիտեների, դատախազության և պետական պահպանության ծառայության հավաքական թիմերը, որոնք շուրջ մեկ շաբաթ կպայքարեն մի քանի մրցաձևերում:
Բանակային խաղերի բացման արարողությունը եզրափակվել է հավաքական թիմերի hանդիսավոր երթով և ՀՀ ԶՈՒ երգի և պարի համույթի ելույթով։

Начались армейские игры, проводимые под эгидой премьер-министра РА
21 августа в Военно-спортивной академии имени Монте Мелконяна под эгидой премьер-министра РА состоялась торжественная церемония открытия впервые проводимых между силовыми структурами армейских игр, об этом распространило сообщение Минобороны РА.
В мероприятии приняли участие начальник Генерального штаба ВС РА, первый заместитель министра обороны генерал-лейтенант Эдуард Асрян, министр ОНКС РА Жанна Андреасян, представители силовых структур и другие должностные лица.
Пожелав участникам соревнований успехов и честной борьбы, министр Жанна Андреасян и генерал-лейтенант Эдуард Асрян выразили уверенность, что эти игры еще больше укрепят дух спортивного соперничества и партнерского сотрудничества представителей силовых структур, а армейский турнир впервые станет ежегодным и традиционным.
Выступавшие также подчеркнули, что конкурсанты являются одними из лучших, ведь они прошли сложный предвыборный путь, поэтому им выпала честь представлять свои силовые структуры, максимально проявив силу воли, профессионализм и спортивное мастерство.
В военных играх принимают участие коллективы министерств обороны, внутренних дел, юстиции, службы национальной безопасности, государственных доходов и следственного комитета, прокуратуры и службы государственной безопасности РА, которые в течение недели будут соревноваться в нескольких видах.
Церемония открытия Армейских игр завершилась торжественным шествием коллективов и выступлением ансамбля песни и пляски Вооруженных Сил РА.