ՀՀ ԶՈՒ-ն կրակ չի բացել սահմանագոտու հարավարևմտյան և հարավարևելյան հատվածներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ․ ՊՆ
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր օգոստոսի 21-ին՝ ժամը 22:50-ից մինչև օգոստոսի 22-ի 02.05-ի սահմաններում, ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել սահմանագոտու հարավարևմտյան և հարավարևելյան հատվածներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, չի համապատասխանում իրականությանը:

ВС Армении не открыли огонь по азербайджанским позициям, расположенным в юго-западной и юго-восточной частях границы։ МО РА
Распространенное министерством обороны Азербайджана сообщение о том, что 21 августа с 22:50 до 02:05 22 августа подразделения ВС Армении открыли огонь по азербайджанским позициям, расположенным на юго-западной и юго-восточной частях границы, не соответствует действительности.