Չափազանց վառ երևակայություն է պետք ունենալ` ՌԴ խաղաղապահ առաքելության դիրքերի ուղղությամբ կրակոցներ արձակելու «մեղադրանք» վերագրելու համար․ ՊՆ
Չափազանց վառ երևակայություն է պետք ունենալ` Հայաստանի զինված ուժերին ռազմավարական դաշնակից երկրի` ՌԴ խաղաղապահ առաքելության դիրքերի ուղղությամբ կրակոցներ արձակելու «մեղադրանք» վերագրելու համար: Այս մասին ասված է ՊՆ հայտարարությունում։
Առավել քան ակնհայտ է, որ ադրբեջանական կողմը հուսահատ փորձ է անում նախորդ օրվա` իր կողմից թույլ տրված հրադադարի ռեժիմի խախտման, մասնավորապես` ԱՀ որոշ բնակավայրերի ուղղությամբ արձակված կրակոցների պատասխանատվությունը բարդել հայկական կողմի վրա:
Այդուհանդերձ, ինչպես ԱՀ, այնպես էլ ՀՀ զինված ուժերը հավատարիմ են հրադադարի ռեժիմի պահպանման եռակողմ պայմանավորվածությանը և նույնը հորդորում են անել ադրբեջանական ռազմաքաղաքական ղեկավարությանը:

Нужно иметь очень яркое воображение, чтобы обвинить Вооруженные силы Армении в обстреле позиций стратегического союзника - российской миротворческой миссии։ МՕ
Министерство обороны Армении заявило сегодня, что «Азербайджан делает отчаянную попытку обвинить армянскую сторону в имевшем место накануне нарушении режима прекращения огня, в частности, обстрелах некоторых населенных пунктов в Арцахе».
«Нужно иметь очень яркое воображение, чтобы обвинить Вооруженные силы Армении в обстреле позиций стратегического союзника - российской миротворческой миссии.
Вооруженные силы Арцаха и Армении привержены трехстороннему соглашению о поддержании режима прекращения огня и призывают азербайджанское военно-политическое руководство делать то же самое»,- говорится в заявлении минобороны.