Նոր սպառազինությամբ՝ Bayraktar-ների արդյունավետ ջախջախման մասին
Հայաստանում հաստատել են թուրքական Bayraktar TB2 հարվածային անօդաչուների ջախջախումը նոր բարձրարդյունավետ զենքով, գրում է Avia.pro -ն։
Այն բանից հետո, երբ լրատվական գործակալությունը հայտնել է, որ ադրբեջանական բանակը ընդամենը երկու օր առաջ կորցրել է Bayraktar TB2 հարվածային անօդաչու թռչող սարքերից 9-ը, Հայաստանում որոշել են բացահայտել թուրքական դրոնների դեմ իրականացված ցեղասպանության որոշ հանգամանքներ, որոնք դրանից մեկ ամիս առաջ ադրբեջանական բանակին թույլ էին տվել հաջողությամբ վերահսկողության տակ վերցնել Ղարաբաղի տարածքի մոտ 20 տոկոսը:
ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանի տվյալներով, թուրքական դրոնները իսկապես հաջողությամբ ոչնչացվել են, եւ դա հնարավոր է դարձել երկրի սպառազինության մեջ նոր համակարգեր ընդունելու շնորհիվ:

В Армении рассказала о разгроме турецких Bayraktar'ов очень эффективным новым вооружением
В Армении подтвердили разгром турецких ударных беспилотников Bayraktar TB2 новым высокоэффективным оружием.
После того, как информационно-новостное агентство Avia.pro сообщило о том, что азербайджанская армия всего лишь за двое суток потеряла 9 своих ударных беспилотных летательных аппаратов Bayraktar TB2, в Армении решили раскрыть некоторые обстоятельства геноцида, устроенного против турецких дронов, которые за месяц до этого позволили азербайджанской армии успешно взять под контроль около 20% территории Карабаха.
По данным представителя армянского Министерства обороны Арцруна Ованнисяна, турецкие дроны действительно были успешно уничтожены и это стало возможным благодаря принятию на вооружение страны новых систем.