Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորբաժանումները հրաձգային զենքից կրակ են բացել Կուտականի հայկական դիրքերի ուղղությամբ
Սեպտեմբերի 9-ին՝ ժամը 22:50-ի սահմաններում, Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները հրաձգային զենքից կրակ են բացել Կուտականի (Գեղարքունիքի մարզ) հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ: Այս մասին հայտնում են Հհ ՊՆ_ից։
Միևնուն ժամանակ Պն-ն հերքում է կրակոցների մասին Բաքվի հաղորդումը.
«Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության հաղորդագրությունն այն մասին, թե սեպտեմբերի 9-ին` ժամը 23։40-ի սահմաններում, ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումներն իբր կրակ են բացել սահմանագոտու հարավարևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, չի համապատասխանում իրականությանը»,-ասված է ՀՀ ՊՆ հաղորդագրության մեջ։

МО РА: Азербайджанские подразделения открыли огонь по армянским позициям на участке Кутакан
9 сентября в районе 22:50 подразделения ВС Азербайджана открыли огонь из стрелкового оружия по армянским позициям, расположенным на участке Кутакан (Гегаркуникская область). Об этом сообщает Минобороны Армении.
В то же время Минобороны опровергает сообщения Баку о стрельбе. “Распространенное министерством обороны Азербайджана сообщение о том, что подразделения ВС РА 9 сентября в районе 23:40 якобы открыли огонь в направлении азербайджанских позиций, расположенных в юго-восточной части границы, является очередной дезинформацией",- сказано в сообщении․