Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումները հրաձգային զենքից կրակ են բացել Սև լճի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ. ՊՆ
Հուլիսի 11-ին՝ ժամը 20:50-ին, Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները հրաձգային զենքից կրակ են բացել Սև լճի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ, հայտնում է ՀՀ ՊՆ-ն:
՛՛Միևնույն ժամանակ հայտնում ենք, որ Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները ժամը 21:15-21:30-ը կրակ են բացել սահմանագոտու արևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, չի համապատասխանում իրականությանը՛՛,-ասված է հաղորդագրության մեջ:

подразделения ВС Азербайджана открыли огонь из стрелкового оружия по армянским позициям, расположенным на участке Сев Лич: МО РА
11 июля в 20:50 подразделения ВС Азербайджана открыли огонь из стрелкового оружия по армянским позициям, расположенным на участке Сев Лич, сообщает МО Республики Армения.
''В то же время сообщаем, что сообщение минобороны Азербайджана о том, что якобы подразделения ВС Армении в период с 21:15 до 21:30 открыли огонь по азербайджанским позициям, расположенным в восточной части границы, не соответствует действительности'',-отмечается в сообщении.