Սրտանց մաղթում եմ ձեզ հաջողություններ ձեր հայրենիքի և ձեր ժողովրդի ապագան պաշտպանելու գործում. Իսրայելացի քաղաքագետի շնորհավորանքը Արցախի Հանրապետության Տոնի առթիվ
Իսրայելացի քաղաքագետ Ալեքսանդր Ցինկերը շնորհավորել է արցախցիներին Հանրապետության տոնի առթիվ: Իր ֆեյսբուքյան էջում վերլուծաբանը, մասնավերապես գրել է.
«Սիրելի հայ բարեկամներ, Արցախի քաղաքացիներ, շնորհավորում եմ ձեզ Արցախի Հանրապետության հռչակման 31-րդ տարեդարձի կապակցությամբ: Սրտանց մաղթում եմ ձեզ հաջողություններ ձեր հայրենիքի և ձեր ժողովրդի ապագան պաշտպանելու գործում: Արցախի ՀանրապետությանОт всего сердца желаю вам защитить свою родину и будущее вашего народа: поздравление израильского политолога по случаю Дня независимости Арцаха ն և ողջ հայ ժողովրդին` խաղաղություն ու բարգավաճում»:

От всего сердца желаю вам защитить свою родину и будущее вашего народа: поздравление израильского политолога по случаю Дня независимости Арцаха
Израильский политолог Александо Цинкер поздравил народ Арцаха с Днем республики. По случаю праздника израильский политолог в своем Facebook, в частности, написал:
«Дорогие армянские друзья, граждане Арцаха! Поздравляю вас с 31-й годовщиной провозглашения Республики Арцах! От всего сердца желаю вам защитить свою родину и будущее вашего народа! Мира и процветания Республики Арцах и всему армянскому народу!»