ՈւԵՖԱ Կանանց Ազգերի լիգայի Իսրայել-Հայաստան հանդիպումը հետաձգվել է
Կանանց Հայաստանի ազգային հավաքականը չի կարողացել մեկնել Իսրայել՝ մասնակցելու սեպտեմբերի 21-ին Իսրայելի Ռիշոն լե Ցիոն քաղաքում կայանալիք ՈւԵՖԱ Կանանց Ազգերի լիգայի Իսրայել-Հայաստան հանդիպմանը: Պատճառը սեպտեմբերի 20-ին նախատեսված ինքնաթիռային մի շարք չվերթների չեղարկումն է:
Այս մասին հայտնում է ՀՖՖ պտոնական կայքը։
ՀՖՖ-ն տեղյակ է պահել ՈւԵՖԱ-ին, որ հաջորդ չվերթը, որով կանանց Հայաստանի ազգային հավաքականը կարող էր մեկնել մրցավայր, նախատեսված է հանդիպման օրը, ինչը հնարավորություն չէր տա մեր թիմին պատշաճ կերպով պատրաստվել հանդիպմանը:
Իր հերթին, Իսրայելի ֆուտբոլի ֆեդերացիան տեղեկացրել էր ՈւԵՖԱ-ին, որ, հաշվի առնելով Էստոնիայի հավաքականի հետ իրենց հաջորդ հանդիպման անցկացման ժամկետը, Իսրայել-Հայաստան հանդիպումը չի կարող տեղի ունենալ սեպտեմբերի 22-ին:
Նկատի ունենալով վերոնշյալ բոլոր հանգամանքները՝ ՈւԵՖԱ-ն կայացրել է Իսրայել-Հայաստան հանդիպումը հետաձգելու որոշում:
Ավելացնենք, որ Իսրայել-Հայաստան հանդիպումը կկայանա դեկտեմբերի 2-ին, իսկ նախապես նոյեմբերի 30-ին նշանակված Հայաստան-Իսրայել հանդիպումը կկայանա նոյեմբերի 29-ին:

Сборная Армении не смогла отправиться в Израиль
Женская национальная сборная Армении не смогла отправиться в Израиль для участия в матче женской Лиги наций УЕФА Израиль - Армения, который был запланирован на 21 сентября в израильском Ришон-ле-Ционе. Причина - отмена ряда рейсов, запланированных на 20 сентября.
ФФА сообщила УЕФА, что следующий рейс, которым женская сборная Армении сможет отправиться на игру, запланирован в день матча, что не позволит команде Армении должным образом подготовиться к поединку, сообщает официальный сайт ФФА.
В свою очередь Федерация футбола Израиля проинформировала УЕФА, что, учитывая сроки следующего матча со сборной Эстонии, игра Израиль - Армения не может состояться 22 сентября.
Учитывая все вышеперечисленные обстоятельства, УЕФА принял решение перенести встречу Израиль - Армения.
Добавим, что поединок Израиль - Армения состоится 2 декабря, а игра Армения - Израиль, ранее запланированная на 30 ноября, состоится 29 ноября.