620 400 դեղաչափ «Մոդեռնա» ընկերության «Սպայկվաքս» պատվաստանյութ՝ նվեր Հայաստանին․ Ավանեսյան
620 400 դեղաչափ «Մոդեռնա» ընկերության «Սպայկվաքս» պատվաստանյութ նվեր Հայաստանին։ Այս մասին ֆեյսբուքի իր էջում գրել է ՀՀ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը և տեղեկացրել, որ երեկ Հայաստանի Հանրապետության, Նորվեգիայի Թագավորության և «Մոդեռնա» ընկերության միջև ստորագրվել է եռակողմ պայմանագիր։
«Շնորհակալություն Նորվեգիայի Թագավորությանը և Մոդեռնա ընկերությանը՝ համավարակը հաղթահարելուն ուղղված ջանքերի համար։
Նոր խմբաքանակը փոխադրելու հարցում կաջակցի Եվրոպական հանձնաժողովի մարդասիրական օգնության և քաղաքացիական պաշտպանության հարցերով գլխավոր վարչությունը: Շնորհակալություն թիմիս այս կարևոր և ոչ հեշտ գործը գլուխ բերելու համար»,-գրել է նախարարը և տեղադրել  #պատվաստումներըկյանքերենփրկում հեշտեգը։

Норвегия подарит Армении 620 400 дозы вакцины против коронавируса «Модерна»: министр
620 400 дозы вакцины «Спайквакс» компании «Модерна» в подарок Армении. Об этом на своей странице в Facebook написала министр здравоохранения Армении Анаит Аванесян. «Вчера мы подписали трехсторонний договор между Республикой Армения, Королевством Норвегия и Компанией «Модерна». Спасибо Королевству Норвегии и компании «Модерна» за усилия по преодолению коронавируса.
В вопросе перевозки новой партии вакцины содействие окажет Главное управление Европейской комиссии по вопросам гуманитарной помощи и гражданской обороны. Спасибо команде за то, что она справилась с этим важным и нелегким делом», - написала она.