Ռուսաստանը երբեք չի փակել դռները դաշնակից Հայաստանի հետ երկխոսության համար․ ՌԴ փոխարտգործնախարար
Ռուսաստանը երբեք չի փակել երկխոսության դռները և չի արգելափակել շփումների հնարավորությունները, առավել ևս այնպիսի դաշնակիցների հետ, ինչպիսին Հայաստանն է ։ Այս մասին Sputnik-ին տված հարցազրույցում ասել է ՌԴ փոխարտգործնախարար Միխայիլ Գալուզինը Մոսկվայում կայացած "Ռուսաստան-Հայաստան" համաժողովի շրջանակներում։ Նա այսպես է պատասխանել այն հարցին, թե առաջիկայում նախատեսվու՞մ է արդյոք երկու երկրների արտգործնախարարների երկկողմ հանդիպում ։
"Մենք միշտ պատրաստ ենք", - հավելել է նա:
Փոխնախարարի խոսքով՝ շփումներն ամեն դեպքում մնում են։ Վերջին անգամ նախարարները հանդիպել են Սկոպյեում ՝ ԵԱՀԿ նախարարական գագաթնաժողովի շրջանակում ։
Գալուզինը համոզված է, որ պետք է ակտիվ երկխոսություն պահպանել, որպեսզի միասին ազնվորեն քննարկենք և գտնենք առկա հարցերի լուծման ուղիները:
"Մենք դա ենք նպատակադրել։ Վստահ եմ, որ մենք կհաղթահարենք այս ժամանակահատվածը մեր հարաբերություններում՛՛,-ասել է Գալուզինը։

Россия никогда не закрывала двери для диалога с союзной Арменией: замглавы МИД
Россия никогда не закрывала двери для диалога и не блокировала возможности для контактов, тем более с такими союзниками, как Армения. Об этом сказал в интервью Sputnik замглавы МИД РФ Михаил Галузин в кулуарах форума "Россия-Армения" в Москве. Так он ответил на вопрос, планируется ли в ближайшем будущем двусторонняя встреча глав МИД двух стран.
"Мы всегда готовы", - добавил он.
По словам замминистра, контакты в любом случае остаются. Последний раз министры встречались в Скопье на полях министерского саммита ОБСЕ.
Галузин убежден, что нужно поддерживать активный диалог, чтобы вместе честно обсуждать и находить пути решения существующих вопросов.