Ռոբերտ Քոչարյանը կմասնակցի ընտրություններին. դաշինք կգլխավորի
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը կմասնակցի Հայաստանում կայանալիք արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին, որ տեղի կունենան հունիսի 20-ին: Այս մասին Վլադիմիր Պոզներին տված հարցազրույցում հայտնել է Ռոբերտ Քոչարյանը: Երկրորդ նախագահը կգլխավորի կուսակցությունների դաշինք:
«10 տարի ես երկիր եմ ղեկավարել, սակայն անկուսակցական եմ: Կայանալիք ընտրություններին կմասնակցեմ` իբրև կուսակցությունների դաշինքի ղեկավար: Ամենայն հավանականությամբ, դաշինքում ներկայացված կլինի երկու կուսակցություն»,- հայտարարել է նա:
Ինչպես ավելի վաղ նշել էր InfoPort.am-ը, հղում անելով Քոչարյանի ճամբարում իր աղբյուրներին, Քոչարյանը դաշինքով գնալու է «Դաշնակցության» հետ։
Կայքը հայտնել էր նաև այդ ուժի համամասնական ցուցակի առաջին երեք համարների անունները՝ Ռոբերտ Քոչարյան, դաշնակցական Իշխան Սաղաթելյան, նախկին ՀՀԿ-ական Արփինե Հովհաննիսյան, ով 2018 թվականի հեղափոխությունից անմիջապես հետո հայտնել է հայրենի ՀՀԿ-ն լքելու մասին և տեղափոխվել Քոչարյանի ճակատ։

Роберт Кочарян будет участвовать во внеочередных парламентских выборах во главе блока партий
Бывший президент Армении Роберт Кочарян будет участвовать во внеочередных парламентских выборах, которые запланированы на 20 июня, во главе блока партий. Об этом, как передает ТАСС, он заявил в понедельник в интервью программе "Познер" на Первом канале.
"10 лет я возглавлял страну, но являюсь беспартийным. Буду участвовать во главе блока партий, скорее всего, это будут две партии", - заявил он, однако не уточнил, какие именно партии создадут блок для участия во внеочередных выборах.
18 марта премьер-министр Армении Никол Пашинян после политических консультаций с президентом республики Арменом Саркисяном и лидерами трех парламентских фракций заявил, что внеочередные парламентские выборы состоятся 20 июня.
Как ранее отмечал InfoPort. am, ссылаясь на свои источники в лагере Кочаряна, Второй президент пойдет в альянсе с "Дашнакцутюн". Сайт сообщил также имена первых трех номеров пропорционального списка этой силы: Роберт Кочарян, Дашнакцакан Ишхан Сагателян, бывший член РПА Арпине Ованнисян, которая сразу после революции 2018 года заявила о своем уходе из РПА и перебралась на фронт Кочаряна.