Արարատ Միրզոյանը մեկնում է Բեռլին․ կքննարկվի նաև Լաչինի միջանցքի արգելափակման հարցը
Փետրվարի 6-7֊ը ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն աշխատանքային այցով կգտնվի Բեռլինում, հայտնում է ԱԳՆ-ն։
Նախարար Միրզոյանը հանդիպում կունենա Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Անալենա Բերբոքի հետ, որից հետո նախարարները հանդես կգան մամուլի ասուլիսով:
Այցի շրջանակներում Արարատ Միրզոյանը հանդիպումներ կունենա նաև Գերմանիայի օրենսդիր մարմինների, փորձագիտական հանրության ներկայացուցիչների հետ։
Իր հանդիպումների ընթացքում նախարար Միրզոյանն անդրադարձ կկատարի Հայաստան-Գերմանիա և ՀՀ֊ԵՄ փոխգործակցության ընդլայնման հարցերին, Հարավային Կովկասում կայունության և անվտանգության մարտահրավերներին, Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի արգելափակման հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված հումանիտար ճգնաժամին, Հայաստան֊Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին և երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի։

Министр иностранных дел Арарат Мирзоян с рабочим визитом посетит Берлин
6-7 февраля министр иностранных дел Арарат Мирзоян с рабочим визитом посетит Берлин. Об этом сообщает МИД РА․
Министр Мирзоян встретится с министром иностранных дел ФРГ Аналеной Бербок, после чего министры проведут пресс-конференцию.
В рамках визита Арарат Мирзоян также проведет встречи с представителями законодательных органов Германии и экспертного сообщества.
В ходе встреч будут рассмотрены вопросы расширения взаимодействия между Арменией и Германией и партнерства Армения-ЕС, вызовы стабильности и безопасности на Южном Кавказе, гуманитарный кризис, возникший в Нагорном Карабахе в результате блокады Азербайджаном Лачинского коридора, процесс урегулирования отношений между Арменией и Азербайджаном и другие вопросы, представляющие двусторонний интерес.