Մեդվեդև. Ռուսաստանի հետ ձևավորված կապերի խզումը Հայաստանի շարքային քաղաքացիների համար անխուսափելի ծանր հետևանքների կհանգեցնի
Ռուսաստանի հետ ձևավորված կապերի խզումը Հայաստանի շարքային քաղաքացիների համար կհանգեցնի անխուսափելի ծանր հետևանքների։ Այս մասին հայտարարել է ՌԴ Անվտանգության խորհրդի նախագահի տեղակալ, «Եդինայա Ռոսիա» կուսակցության նախագահ Դմիտրի Մեդվեդևը, հաղորդում է ТАСС-ը՝ հղում անելով «Եդինայա Ռոսիա»-ի մամուլի ծառայությանը։
Ըստ նրա, «Արևմուտքը Հայաստանին վերաբերվում է միայն որպես Ռուսաստանի դեմ պայքարի գործիք և շահագրգռված է քաղաքական դաշտը մաքրելու՝ Մոսկվայի և Երևանի առողջ հարաբերությունների օգտին հանդես եկող բոլոր ուժերից»։
«Տասնամյակներով ձևավորված երկրի կապերի խզումից բխող անխուսափելի ծանր հետևանքները շարքային քաղաքացիների համար ԵՄ-ին բացարձակապես չեն հետաքրքրում», - ասել է Մեդվեդևը։

понедельник, июнь 29
Медведев: Разрыв сложившихся связей с Россией повлечет неминуемые тяжелые последствия для простых граждан Армении
Разрыв сложившихся связей с Россией повлечет неминуемые тяжелые последствия для простых граждан Армении. Об этом заявил замглавы Совбеза РФ, председатель «Единой России» Дмитрий Медведев, сообщает ТАСС со ссылкой на пресс-службу «Единой России».
По его словам, «Запад относится к Армении только как к инструменту борьбы против России и заинтересован в зачистке политического поля от всех сил, выступающих за здоровые отношения Москвы и Еревана».
«Неминуемые тяжелые последствия для простых граждан от разрыва формировавшихся десятилетиями связей страны ЕС абсолютно не интересуют», - сказал Медведев.