«Հայաստանում գործող մանր և միջին բիզնեսը երեք տարով ազատել բոլոր տեսակի հարկերից։
Հայաստանի ազգային և ազատ շուկայական տնտեսության ստեղծման ու զարգացման գործում անգնահատելի դերակատարություն ունի Հայաստանի Հանրապետության արարող, գործարար և հարկատու օրինապաշտ քաղաքացին։
Հայաստանում գործող մանր և միջին բիզնեսը երեք տարով պետք է ազատել բոլոր տեսակի հարկերից՝ միաժամանակ պայմաններ ստեղծելով մանր և միջին բիզնեսով զբաղվող ձեռներեցների համար` յուրաքանչյուր աշխատողի աշխատավարձը դարձնել նվազագույնը 300.000 դրամ և շարունակաբար բարձրացնել աշխատավարձը. սոցիալական այս ծանր ժամանակաշրջանում մանր և միջին բիզնեսով զբաղվող ընտանիքը երեք տարվա ընթացքում կկարողանա կարգավորել իր ընտանիքի բյուջեն և ոտքի կանգնել ու ապահովել իր բարեկեցությունը: 4-րդ տարվա սկզբից՝ Հայաստանում գործող մանր և միջին բիզնեսը կսկսի վճարել հարկեր»,- գրել է նա։

Основные положения Национальной Программы Хачика Асряна по построению Военно - Социальной Армении
Председатель партии «Армянские Орлы. Единая Армения» Хачик Асрян  продолжает представлять главные положения своей национальной программы по строительству военной и социальной Армении.
« Малый и средний бизнес в Армении на три года освободить от всех видов налогообложения.
Созидатель, бизнесмен, налогоплательщик и законопослушный гражданин Республики Армения играет неоценимую роль в создании и развитии национальной и свободной рыночной экономики Армении.
Малый и средний бизнесы, действующие в Армении, на три года должны быть освобождены от всех видов налогообложения, одновременно создавая условия для того, чтобы малые и средние предприниматели могли повысить заработную плату каждого работника не менее, чем до 300.000 драмов, с дальнейшим систематическим увеличением зарплаты: в этот непростой социальный период семья малого и среднего бизнесмена сможет скорректировать свой семейный бюджет, встать на ноги и обеспечить свое благополучие в течение трех лет. С начала 4-го года малый и средний бизнес в Армении, начнет платить налоги»,- написал он.