Հայաստան-Իրան սահմանագծին դիվանագետները ծանոթացել են անցակետի ընդլայնման, երկրորդ կամրջի կառուցման ծրագրերին
Դեսպանաժողովի ընթացքում կազմակերպվել է ԱԳՆ կենտրոնական ապարատի և դիվանագիտական ծառայության մարմինների ղեկավարների այցելություն Սյունիքում նոր կառուցվող մի քանի ենթակառուցվածքներ։
Մասնավորապես, ՏԿԵ նախարար Դավիթ Խուդաթյանը ՀՀ դիվանագետներին ներկայացրել է Հյուսիս-հարավ տրանսպորտային միջանցքի հարավային հատվածում իրականացվող աշխատանքները՝ ներառյալ Ագարակ-Քաջարան ճանապարհահատվածի նոր թունելի և կամուրջների կառուցման ընթացքը։
Հայաստան-Իրան սահմանագծին դիվանագետները ծանոթացել են անցակետի ընդլայնման, երկրորդ կամրջի կառուցման ծրագրերին։

На армяно-иранской границе дипломаты ознакомились с проектами по расширению контрольно-пропускного пункта и строительству второго моста
В ходе Совещания с послами была организована поездка руководителей центрального аппарата МИД и дипломатических представительств к нескольким новым инфраструктурным объектам, строящимся в Сюнике.
В частности, министр территориального управления и инфраструктур Давит Худатян представил армянским дипломатам проводимые работы на южном участке транспортного коридора «Север–Юг», включая строительство нового туннеля и мостов на дороге Агарак–Каджаран.
На армяно-иранской границе дипломаты ознакомились с проектами по расширению контрольно-пропускного пункта и строительству второго моста.