Վրաստանի իշխանությունները երկրից արտաքսել են 85 օտարերկրացու. նրանց թվում կան նաև ՀՀ քաղաքացիներ
Վերջին օրերի ընթացքում Վրաստանի ներքին գործերի նախարարության Միգրացիոն դեպարտամենտի աշխատակիցները, նախարարության համապատասխան ստորաբաժանումների հետ սերտ համագործակցությամբ, երկրից արտաքսել են 85 օտարերկրացու։ Այս մասին հայտնում է Վրաստանի Հանրային հեռուստաընկերության Առաջին ալիքը՝ հղում անելով հանրապետության ՆԳՆ-ին։
Գործակալության տվյալներով՝ գործող օրենսդրության համաձայն՝ արտաքսված անձանց արգելվել է մուտք գործել երկիր։
«Միգրացիոն դեպարտամենտի կողմից իրականացված համալիր միջոցառումների արդյունքում երկրից արտաքսվել են ընդհանուր առմամբ 85 քաղաքացիներ հետևյալ երկրներից՝ Ադրբեջան, Բանգլադեշ, Բելառուս, Եգիպտոս, Իրաք, Թուրքիա, Թուրքմենստան, Եմեն, Հորդանան, Հնդկաստան, Իրան, Իսրայել, Կոտ դ'Իվուար, Կուբա, Նեպալ, Նիգերիա, Պակիստան, Ռուսաստան, Հարավային Աֆրիկա, Հայաստան, Սուդան, Թաիլանդ, Ֆիլիպիններ, Ղրղզստան և Չինաստան»,- նշված է հաղորդագրության մեջ։

Власти Грузии выдворили из страны 85 иностранцев: среди них есть также граждане Армении
Сотрудники Департамента миграции Министерства внутренних дел в тесной координации с соответствующими подразделениями министерства в течение последних дней выдворили из Грузии 85 иностранцев, сообщает Первый канал Грузии со ссылкой на МВД республики.
Согласно информации ведомства, в соответствии с действующим законодательством депортированным лицам был запрещен въезд в страну.
«В результате комплексных мер, проведенных Департаментом миграции, из страны были высланы в общей сложности 85 граждан Азербайджана, Бангладеш, Беларуси, Египта, Ирака, Турции, Туркменистана, Йемена, Иордании, Индии, Ирана, Израиля, Кот-д’Ивуар, Кубы, Непала, Нигерии, Пакистана, России, Южной Африки, Армении, Судана, Таиланда, Филиппин, Кыргызстана и Китая», — указано в сообщении.