Թուրք նախարարը հպարտանում է Լեռնային Ղարաբաղի դեմ ագրեսիայում թուրքական տեխնոլոգիաների կիրառմամբ
Թուրքիայի արդյունաբերության եւ տեխնոլոգիաների նախարար Մուստաֆա Վարանքը հպարտանում է Լեռնային Ղարաբաղի դեմ ագրեսիայում թուրքական տեխնոլոգիաների կիրառմամբ։
«10-15 տարի առաջ որոշ երկրներ մեզ անօդաչու սարքեր չէին վաճառում եւ այդպիսով ահաբեկչության դեմ պայքարին չէին աջակցում։ Սակայն ազգային տեխնոլոգիաների շնորհիվ մենք փոխեցինք այդ գործընթացը։ Այսօր այդ երկրները հերթ են կանգնում Թուրքիայից նույն տեխնոլոգիաները ձեռք բերելու համար»,- հայտարարել է նախարարը, հաղորդում է АПА-ն։
«Քաղաքական անկախության ուղին անցնում է տեխնոլոգիական անկախության միջով՝ մենք հիանալի տեսանք, թե ինչպես է աշխարհը վերաբերվում Կիպրոսում ահաբեկչության դեմ Թուրքիայի պայքարին»,- շարունակել է նախարարը՝ հավելելով, թե հպարտ է, որ «Թուրքիայի ազգային տեխնոլոգիաներն օգտագործվել են Ղարաբաղի ազատագրման գործում»։ Այսօր մենք բոլոր հնարավորություններով Ադրբեջանի կողքին ենք։ Եվ թող ամբողջ աշխարհն իմանա, որ մենք հետագայում նույնպես Ադրբեջանի կողքին կլինենք»։

Турецкий министр гордится использованием турецких технологий в агрессии против Нагорного Карабаха
Министр промышленности и технологий Мустафа Варанк гордится использованием турецких технологий в агрессии против Нагорного Карабаха.
«10-15 лет назад некоторые страны не продавали нам беспилотные аппараты, и не поддерживали борьбу с террором в такой форме. Однако за счет национальных технологий мы изменили этот процесс. Сегодня эти страны ждут в очереди, чтобы приобрести у Турции эти технологии», - заявил министр, передает АПА.
«Путь политической независимости проходит через технологическую независимость: Мы прекрасно видели, как в мире относились к борьбе Турции на Кипре, с террором», - продолжил министр, добавив, что испытывает чувство гордости от того, что «в освобождении Карабаха были использованы национальные технологи Турции. Сегодня мы всеми возможностями рядом с Азербайджаном. И пусть весь мир знает, что мы и в дальнейшем будем рядом с Азербайджаном».