Ռուսաստանը ողջունում է Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպումը Ալմաթիում. Զախարովա
Ռուսաստանը ողջունում է մայիսի 10-ին Ալմաթիում նախատեսված Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հանդիպումը: Այս մասին ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարեց ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան։
«Մենք պատրաստ ենք շարունակել աջակցել Հայաստանին ու Ադրբեջանին հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի առաջմղման համար»,-ասել Է Զախարովան:
Նա հիշեցրել է, որ այսօր տեղի կունենա Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը և բանակցությունների օրակարգում կլինեն Հարավային Կովկասում խաղաղության, կայունության և անվտանգության ապահովման հարցերը:

Захарова: Москва приветствует встречу глав МИД Армении и Азербайджана
Россия приветствует встречу глав МИД Армении и Азербайджана, запланированную на 10 мая в Алматы. Об этом заявила в ходе еженедельного брифинга официальный представитель МИД РФ Мария Захарова.
«Мы готовы продолжать оказывать содействие в продвижении процесса армяно-азербайджанской нормализации», - сказала Захарова.
Она напомнила, что сегодня состоится встреча президента России Владимира Путина и премьер-министра Армении Никола Пашиняна. Она отметила, что в повестке переговоров стоят вопросы обеспечения мира, стабильности и безопасности на Южном Кавказе.