Ռուս գվարդիականները կանխել են ահաբեկչությունը Կիևում
Ռուսական գվարդիայի հատուկջոկատայինները կանխել են Կիևի մարզում նախատեսվող ահաբեկչությունը։Լ Այս մասին ՏԱՍՍ-ին հայտնել են Ռուսաստանի գվարդիայի մամուլի ծառայությունից։
«Ռուսական գվարդիայի զինծառայողները Կիևի մարզի բնակավայրերից մեկում բնակչությանը մարդասիրական օգնություն տրամադրելու վայրի մոտ ինքնաշեն պայթուցիկ սարք են հայտնաբերել»,- ասել են մամուլի ծառայությունից։
Աղբյուրի հաղորդմամբ՝ զինվորականներն անմիջապես շրջափակել են վտանգավոր տարածքը և խաղաղ բնակչությանը տարհանել մոտակա շենքերից։
«Ռուսական գվարդիայի սակրավորները պարզել են, որ 152 մմ հրետանային արկից պատրաստվել է ինքնաշեն պայթուցիկ, որը վնասազերծվել է»,- հայտնել են Ռուսաստանի գվարդիայի մամուլի ծառայությունից։

В Росгвардии заявили о предотвращении теракта в месте выдачи гумпомощи в Киевской области
Спецназовцы Росгвардии предотвратили теракт в Киевской области в месте выдачи гуманитарной помощи населению. Об этом ТАСС сообщили в пресс-службе Росгвардии.
"При проведении патрулирования военнослужащие Росгвардии обнаружили самодельное взрывное устройство рядом с местом выдачи гуманитарной помощи населению в одном из населенных пунктов Киевской области", - сказал собеседник агентства.
По данным ведомства, военнослужащие незамедлительно оцепили опасный участок и эвакуировали гражданское население из близлежащих зданий на безопасное расстояние.
"Саперы Росгвардии установили, что самодельное взрывное устройство было изготовлено из 152-миллиметрового артиллерийского боеприпаса. Опасную находку обезвредили. В результате оперативных и грамотных действий военнослужащих Росгвардии предотвращен теракт боевиков националистических формирований Украины в отношении мирных жителей", - заключили в пресс-службе.