ՌԴ ԶՈւ-ն ազատագրել է Մարյինկան. Շոյգու
ՌԴ զինվորականներն ազատագրել են Դոնեցկից ոչ հեռու գտնվող Մարյինկա բնակավայրը։ ՌԴ պաշտպանական գերատեսչության ղեկավար Սերգեյ Շոյգուն այդ մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ հանդիպման ժամանակ։
«Ակտիվ հարձակողական գործողությունների ընթացքում «Հարավ» խմբավորման գրոհային ջոկատներն այսօր ամբողջությամբ ազատագրել են Մարյինկա բնակավայրը», - ասել է նախարարը:
Շոյգուի խոսքով՝ ԴԺՀ-ում Մարյինկայի ազատագրումը թույլ կտա ավելի արդյունավետ պաշտպանել Դոնեցկը ուկրաինական զորքերի գնդակոծությունից:
Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորել է Սերգեյ Շոյգուին Մարյինկան վերցնելու կապակցությամբ և խնդրել է երախտագիտության խոսքեր փոխանցել տարբեր ժամանակներում և փուլերում մարտերին մասնակցած անձնակազմին:

Министр обороны России доложил Путину о взятии Марьинки
Российские военнослужащие взяли под контроль город Марьинка вблизи от Донецка, сообщил министр обороны России Сергей Шойгу в ходе встречи с президентом РФ Владимиром Путиным, передает Интерфакс.
При этом Шойгу отметил, что за девять лет вооруженные силы Украины создали в городе мощнейший укрепрайон, соединенный и подземными ходами.
Взятие Марьинки позволяет вооруженным силам России выйти на «более широкий оперативный простор», заявил в свою очередь Владимир Путин.
«Действительно, здесь как минимум, два положительных эффекта. Первый заключается в том, что мы отодвигаем от Донецка боевые подразделения противника. Второй - взломав вот этот укрепрайон, который противник сооружал с 2014 года, фактически, построил там значительные количество железобетонных укрепления, ходов сообщения, - наши войска получают возможность выходить на более широкий оперативный простор», - сказал он.