ՌԴ-ի և Ուկրաինայի պատվիրակությունների բանակցությունները տևել են 1,5 ժամ
Երկուշաբթի Ռուսաստանի և Ուկրաինայի պատվիրակությունների բանակցությունները տևել են մեկուկես ժամ, որից հետո քննարկումը շարունակվել է աշխատանքային խմբերի ձևաչափով։ Այս մասին հայտարարել է ուկրաինական պատվիրակության անդամ, Ուկրաինայի իշխող «Ժողովրդի ծառա» կուսակցության խորհրդարանական խմբակցության ղեկավար Դավիթ Արախամիան։
«Հանդիպումը (առցանց ձևաչափով) արդեն կայացել է: Ժամը 10:30-ից 12-ը պաշտոնական պատվիրակություն էր: Հետո եկան աշխատանքային խմբերը: Այսօր մենք աշխատում ենք ամբողջ օրը»,- Արախամիայի խոսքերն է մեջբերում ՏԱՍՍ-ը:
Փետրվարի 24-ի առավոտյան ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հայտարարել էր Ուկրաինայի ապառազմականացման համար հատուկ ռազմական գործողություն սկսելու մասին:

Переговоры делегаций России и Украины шли 1,5 часа
ереговоры делегаций России и Украины в понедельник длились полтора часа, после чего обсуждение продолжилось в формате рабочих групп. Об этом сообщил член украинской делегации, глава парламентской фракции правящей партии Украины "Слуга народа" Давид Арахамия.
"Встреча [в онлайн-формате] была уже. С 10:30 до 12 была официальная делегация. Дальше пошли снова рабочие группы. Сегодня работаем весь день", - приводит слова Арахамии издание "Украинская правда".
В воскресенье издание сообщило, что на 21 марта планируется возобновление переговоров официальных делегаций в формате онлайн-конференции, при этом работа на уровне экспертных групп идет ежедневно.