Իսրայելի հետախուզության հատուկ նշանակության ուժերը գիշերը մտել են Իրանի տարածք․ Al Arabiya
Գիշերն Իրանի տարածք է թափանցել իսրայելական «Մոսադ» հետախուզական ծառայության հատուկ ջոկատը։ Այս մասին հայտնում է Al Arabiya-ն:
«Անցած գիշեր Իրանի տարածք է թափանցել Մոսադի հատուկ ջոկատը», - նշվում է հաղորդագրության մեջ:
Մանրամասների մասին չի հաղորդվում:
Հիշեցնենք, որ ԱՄՆ-ն և Իսրայելը փետրվարի 28-ից ռազմական գործողություն են սկսել Իրանի դեմ։ Հարվածների տակ են հայտնվել ԻԻՀ մայրաքաղաք Թեհրանը և երկրի խոշորագույն քաղաքները։ Հարվածներից անմիջապես հետո Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսը (ԻՀՊԿ) հայտարարել է լայնածավալ պատասխան գործողության մասին։ Հաղորդվում է, որ Իրանը հրթիռներ և անօդաչու թռչող սարքեր է արձակել Իսրայելի, ինչպես նաև Բահրեյնում, Հորդանանում, Կատարում, Քուվեյթում, ԱՄԷ-ում ու Սաուդյան Արաբիայում գտնվող ԱՄՆ ռազմաբազանների ուղղությամբ։
Հարձակման արդյունքում սպանվել է նաև Իրանի գերագույն առաջնորդ այաթոլլա Ալի Սեյեդ Խամենեին։
Մարտի 2-ին Իսրայելի դեմ պատերազմի մեջ է մտել նաև «Հեզբոլլահ» շարժումը։ Իսրայելը հայտարարել է շարժման դեմ հարձակողական գործողության մեկնարկի մասին:

Al Arabiya: Ночью на территорию Ирана проник спецназ израильской разведслужбы
Ночью на территорию Ирана проник спецназ израильской разведслужбы «Моссад». Об этом сообщает Al Arabiya.
«Прошлой ночью на территорию Ирана проник спецназ Моссада», - отмечается в сообщении.
О подробностях не сообщается.
Напомним, что США и Израиль с 28 февраля начали военную операцию против Ирана. Под удары попали столица ИРИ - Тегеран и крупнейшие города страны. Сразу после ударов Корпус стражей исламской революции заявил о масштабной ответной операции. Сообщалось о пусках ракет и беспилотников со стороны Ирана по Израилю и военным базам США в Бахрейне, Иордании, Катаре, Кувейте, ОАЭ и Саудовской Аравии.
В ходе атаки Израиля и США был убит также Верховный лидер Ирана аятолла Али Сейед Хаменеи и другие высокопоставленные лица страны.
2 марта в войну против Израиля вступило и движение «Хезболла». Израиль сообщил о начале наступательной операции против движения и вошел в южный Ливан.