երեքշաբթի, օգոստոս 18
Իսրայելի պաշտպանության բանակը հարձակվել է Լիբանանի հարավում գտնվող Հըզբոլլահի տասնյակ ենթակառուցվածքների վրա, երեքշաբթի հայտնել է Իսրայելի պաշտպանության բանակի մամուլի ծառայությունը։
«Որոշ ժամանակ առաջ Իսրայելի պաշտպանության բանակը համատեղ օդային և հրետանային հարվածներ է հասցրել «Հըզբոլլահի» մի շարք ահաբեկիչների թիրախներին Լիբանանի Վադի Սալուկի շրջանում: Կարճ ժամանակահատվածում հարվածներ են հասցվել «Հեզբոլլահի» տասնյակ դիրքերին և ռազմական ենթակառուցվածքի օբյեկտներին, ասվում է զեկույցում:
Իսրայելական զինվորականները նշել են, որ Հեզբոլլահը քողարկում է անտառային տարածքում գտնվող իր օբյեկտները՝ նպատակ ունենալով հարձակումներ գործել Իսրայելի քաղաքացիների և զինվորների վրա։

ЦАХАЛ: армия нанесла удары по десяткам объектов «Хезболлы» на юге Ливана
Армия обороны Израиля (ЦАХАЛ) атаковала десятки объектов инфраструктуры движения «Хезболлах» на юге Ливана, сообщила во вторник пресс-служба ЦАХАЛ.
«Некоторое время назад ЦАХАЛ нанес комбинированные воздушные и артиллерийские удары по ряду террористических объектов «Хезболлах» в районе Вади-Салюки в Ливане. За короткий промежуток времени были нанесены удары по десяткам постов и объектов военной инфраструктуры «Хезболлах», - говорится в сообщении.
Израильские военные отметили, что «Хезболлах» маскирует свои объекты в лесной зоне с целью атак на израильских граждан и солдат.