Իսպանիայում և Ֆրանսիայում հայկական հանցավոր ցանցի անդամներ են ձերբակալվել
Իսպանիայի ազգային ոստիկանությունը կանխել է հայաստանցիների հանցավոր կազմակերպության գործունեությունը ՝ օրենքով գողի գլխավորությամբ։ Այս մասին ասվում է իրավապահ մարմինների ՝ չորեքշաբթի օրը տարածած մամուլի հաղորդագրության մեջ։
Նրանց տեղեկություններով ՝ Իսպանիայում և Ֆրանսիայում ձերբակալվել են խմբավորման 28 անդամներ։ Նրա պարագլուխը ձերբակալվել է թագավորությունում։ Իրավապահ մարմինները մի քանի տասնյակ խուզարկություններ են իրականացրել, որոնց ընթացքում առգրավել են հրազեն, զինամթերք, գումար և զարդեր:
Հանցավոր կազմակերպության գոյության մասին հայտնի է դարձել 2020 թվականի վերջին։ Խմբավորման ղեկավարի նկատմամբ ավելի վաղ արդեն հետաքննություն էր սկսվել։ Ոստիկանության վարկածով ՝ կասկածյալները զբաղվել են գողություններով, ինչպես նաեւ Եվրոպայում ծխախոտի մաքսանենգությամբ եւ փողերի լվացմամբ:

Полиция Испании пресекла деятельность армянской группировки во главе с вором в законе
Национальная полиция Испании пресекла деятельность преступной организации выходцев из Армении во главе с вором в законе. Об этом говорится в распространенном в среду пресс-релизе правоохранительных органов.
По их информации, в Испании и во Франции были задержаны 28 членов группировки. Ее главарь был задержан в королевстве. Правоохранительные органы провели несколько десятков обысков, в ходе которых изъяли огнестрельное оружие, боеприпасы, деньги и украшения.
О существовании преступной организации стало известно в конце 2020 года. В отношении главаря группировки ранее уже начинали расследование. По версии полиции, подозреваемые занимались кражами, а также контрабандой табачной продукции по Европе и отмыванием денег.