Գազայի հատվածում ցամաքային գործողություն սկսելու որոշումն ընդունված է. ՌԴ-ում Իսրայելի դեսպան
Իսրայելը Գազայի հատվածում ցամաքային գործողություն սկսելու որոշում է կայացրել, ТАСС-ին հայտնել է Ռուսաստանում Իսրայելի դեսպան Ալեքսանդր Բեն Ցվին։
«Ես կասեի, որ որոշումը կայացված է։ Որովհետեւ որոշումը կապված է մեր խնդիրների կատարման հետ, որոնց մասին մենք արդեն խոսել ենք։ Դա ՀԱՄԱՍ-ի բոլոր ահաբեկչական կառույցների ոչնչացումն է և պատանդների ազատ արձակումը։ Եվ հետևաբար, առանց ցամաքային գործողությունների օգտագործման, դա հնարավոր չէ անել: Ուստի, կարելի է ասել, որ այս որոշումն ընդունված է»,- ասել է դիվանագետը։
Միաժամանակ, Բեն Ցվին չի հստակեցրել ցամաքային գործողության մեկնարկի հնարավոր ժամկետները։ «Չպետք է մոռանալ, որ ունենք ավելի քան 1400 սպանված»,- ասաց դեսպանը։ «Մենք պետք է դադարեցնենք այս ամենը, մենք պետք է լուծենք սա»:

Посол: Израиль принял решение о начале проведения наземной операции в секторе Газа
Израиль принял решение о начале проведения наземной операции в секторе Газа, заявил ТАСС израильский посол в России Александр Бен Цви.
«Я бы сказал, что решение принято. Потому что решение связано с выполнением наших задач, о которых мы уже говорили. Это разрушение всех террористических структур ХАМАС и освобождение заложников. И поэтому без использования в том числе наземной операции это невозможно сделать. Поэтому можно сказать, что решение такое принято», - сказал дипломат.
При этом Бен Цви не уточнил возможные сроки начала проведения наземной операции. «Надо не забывать, что у нас больше 1 400 убитых, - указал посол. - Надо это все прекращать, надо это решать».