Էրդողանը հայտարարել է, որ իսրայելցիների մինչև 70%-ը դեմ է Նեթանյահուին
Իսրայելցիների մինչև 70%-ը դեմ է վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուին։ Այսպիսի հայտարարություն է արել Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը լրագրողների հետ զրույցում՝ Ուզբեկստանից վերադառնալիս, որտեղ անցկացվում էր Տնտեսական համագործակցության կազմակերպության (ՏՀԿ) գագաթնաժողովը։
​​«Միգուցե այնքան էլ կոռեկտ չէ, որ ես շատ անդրադառնամ այս խնդրին։ Բայց ես պետք է սա հստակ ասեմ։ Նեթանյահուի լավագույն օրերն այսօր են, ոչ թե վաղը։ Այժմ Իսրայելի հասարակության 60-70%-ը դեմ է Նեթանյահուին»,- նրա խոսքերն է մեջբերում Anadolu գործակալությունը։

Эрдоган заявил, что до 70% израильтян настроены против Нетаньяху
До 70% израильтян настроены против премьер-министра страны Биньямина Нетаньяху. С таким утверждением выступил президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган в разговоре с журналистами по возвращении из Узбекистана, где проходил саммит Организации экономического сотрудничества (ОЭС).
«Возможно, с моей стороны не очень корректно слишком много останавливаться на этом вопросе. Но я должен четко это обозначить. У Нетаньяху сегодня лучшие его дни, а не завтра. Сейчас 60-70% израильской общественности настроены против Нетаньяху», - цитирует его агентство Anadolu.