ԱՄՆ-ի և Իսրայելի Իրանին հասցրած հարվածների արդյունքում իրանցի 48 առաջնորդ է սպшնվել․ Թրամփ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Fox News հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում հայտարարել է, որ Իրանին հասցվող ԱՄՆ-ի և Իսրայելի շարունակական հարվածների ընթացքում սպանվել է իրանցի 48 առաջնորդ։
«Ոչ ոք չի կարողանում հավատալ մեր հաջողությանը. 48 առաջնորդ ոչնչացվել է մեկ հարվածով։ Եվ ամեն ինչ շատ արագ է տեղի ունենում»,- հայտարարել է Թրամփը։
Ավելի ուշ, CNBC-ին տված հարցազրույցում ԱՄՆ նախագահը հայտարարել է, որ Իրանում ԱՄՆ գործողությունն ընթանում է «ժամանակացույցը գերազանցեով»։
Հիշեցնենք, որ Իսրայելը հայտնել էր Իրանի 40 բարձրաստիճան հրամանատարների զոհվելու մասին «Առյուծի մռնչյուն» գործողության «առաջին րոպեներին»։
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել Իրանի գերագույն առաջնորդ այաթոլլա Ալի Սեյեդ Խամենեիի զոհվելու մասին։
Իրանը նաև հայտնել էր ԻՀՊԿ (Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուս) ցամաքային ուժերի հրամանատար Մոհամմադ Փաքփուրի, Իրանի պաշտպանության խորհրդի քարտուղար Ալի Շամխանիի, Իրանի զինված ուժերի շտաբի պետ, գեներալ-մայոր Սեյեդ Աբդոլռահիմ Մուսավիի և Իրանի պաշտպանության ու զինված ուժերի նյութատեխնիկական ապահովման նախարար Ամիր Նասիրզադեի զոհվելու մասին։

Трамп: В ходе ударов США и Израиля по Ирану убиты 48 иранских лидеров
Президент США Дональд Трамп заявил в интервью телеканалу Fox News, что в ходе продолжающихся ударов США и Израиля по Ирану были убиты 48 иранских лидеров.
«Никто не может поверить в наш успех: 48 лидеров уничтожены одним ударом. И все происходит очень быстро», — заявил Трамп.
Позже, в интервью CNBC президент США заявил, что операция США в Иране идет «с опережением графика».
Напомним, что Израиль сообщал о гибели 40 высокопоставленных иранских командиров «в первые минуты» операции «Рык льва».
Ранее стало известно о гибели верховного лидера Ирана, аятоллы Али Сейеда Хаменеи.
Также Иран сообщил о гибели главнокомандующего КСИР Ирана Мохаммада Пакпура,  секретаря Совета по обороне Ирана Али Шамхани, генерал-майора Сейеда Абдолрахима Мусави, начальник штаба Вооруженных сил Ирана и министра обороны и материально-технического обеспечения вооруженных сил Ирана Амира Насирзаде.