ՀՀ ԶՈՒ-ն կրակ չի բացել սահմանագոտու հյուսիսարևելյան և արևմտյան ուղղությամբ տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները փետրվարի 21-ին և լույս 22-ի գիշերը կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանագոտու հյուսիսարևելյան և արևմտյան ուղղությամբ տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, չի համապատասխանում իրականությանը:

ВС Армении не открывали огонь по азербайджанским позициям, расположенным в северо-восточном и западном направлениях։ Минобороны РА
Распространенное Министерством обороны Азербайджана сообщение о том, что 21-ого февраля и в ночь на 22 февраля подразделения ВС РА якобы открыли огонь по азербайджанским позициям, расположенным в северо-восточном и западном направлениях армяно-азербайджанской границы, не соответствует действительности.